Top 5 filmów na podstawie gier

gier
fot. YouTube

Filmów, które zostały nakręcone na podstawie gier jest już całkiem sporo. Wynika to z faktu, że gry cieszą się wielką popularnością, a niektóre z nich osiągnęły nawet status kultowych. Zapraszamy na poniższe zestawienie pięciu najlepszych filmów inspirowanych grami komputerowymi.

Resident Evil

Resident Evil w reżyserii Paula W. S. Andersona z 2002 roku bez wątpienia zawładnął sercami widzów oraz fanów tej serii gier na całym świecie. Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. W podziemnym laboratorium prowadzone są badania nad bronią bakteriologiczną przez wielką korporację Umbrella. Jednak cała załoga na skutek wypadku zostaje zarażona wirusem i zmieniona w zombie. Na pomoc światu i w celu zapobiegnięcia wydostaniu się wirusa na zewnątrz zostaje wysłana grupa trzech komandosów podczas  gdy w podziemiach grasują zombie i inne niebezpieczeństwa. Mają trzy godziny na swoją misję. W rolach głównych Milla Jovovich, Michelle Rodriguez oraz Eric Mabius.

Lara Croft: Tomb Rider 

Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych filmów stworzonych na podstawie gier. Lara Croft mieszka w domu odziedziczonym po ojcu, który był poszukiwaczem przygód. Jednak zaginął przed laty podczas jednej ze swoich wypraw. Pewnej nocy Lara znajduje w schowku starożytny zegar, który ukrył ojciec. To znalezisko ma wielką wartość ze względu na klucz do odnalezienia talizmanu zapewniającego kontrolę nad czasoprzestrzenią. Tuż za Larą wyruszają komandosi nasłani przez sektę Illuminatów. Bezsprzecznie świetna oraz kultowa rola Angeliny Jolie!

Silent Hill

Powstały w oparciu o bestsellerową serię gier film opowiada historię Rose, która postanawia zabrać swoją 12-letnią córkę do tajemniczego miasteczka Silent Hill. Dzieje się tak ze względu na to, że dziewczynka wykrzykuje nazwę tego miasteczka podczas snu. Obraz ten spodoba się nie tylko fanom gier, ale również i miłośnikom horrorów.

Hitman

Obraz z 2007 roku w reżyserii Xaviera Gensa. Postać Agenta 47 zdaniem fanów gier aż prosiła się o wyjęcie go z ekranu komputera i uzewnętrznienie. Oczywiście zdania co do tego filmu są podzielone, w rezultacie więc nie można wydać jednoznacznej opinii bez znajomości gry. Film opowiada historię płatnego zabójcy, który podczas wykonywania zlecenia wplątuje się w międzynarodowy spisek. Zdradzony i zdany tylko na siebie postanawia zdemaskować sprawców tej tajemniczej intrygi.

Książę Persji: Piaski czasu

Na zakończenie trzeba wspomnieć o historii Dastana – przybranego syn króla Persji. Gdy chłopak zostaje oskarżony o morderstwo swojego ojca postanawia wyruszyć wraz z niepokorną księżniczką Taminą w podróż. Ta wyprawa przede wszystkim ma za zadanie uwiarygodnić niewinność Dastana. Ta produkcja niewątpliwie dostarcza nam świetnych ujęć oraz dobrze skrojonej akcji. W roli głównej Jake Gyllenhaal, który wydaje się pasować idealnie do tej roli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here