The Kissing Booth – młodzieżowy hit Netflixa

fot. vider.info/vid/+fnvvcev

The Kissing Booth to ekranizacja powieści o tym samym tytule, autorstwa Beth Reekles. Opowiada historię nastoletniej Elle, której budka z całusami odwróciła życie o 180 stopni.

Fabuła przedstawiona zostaje z perspektywy Elle. Już w pierwszych minutach filmu dowiadujemy się najważniejszych informacji z życia bohaterki. Wiemy, że jej najlepszym przyjacielem jest Lee Flynn. Urodzili się tego samego dnia i w tym samym szpitalu. Od dzieciństwa są nie rozłączni, ich wspólną pasją jest taniec. Dowiadujemy się również, że Elle podkochuję się w starszym bracie przyjaciela.

fot. poptimesuk.com/the-kissing-booth-3-will-this-be-the-final-movie/215871

Właściwa akcja rozpoczyna się pierwszego dnia szkoły. Elle i Lee na zebraniu rady uczniowskiej proponują swój pomysł na coroczne zebranie pieniędzy na cele charytatywne. Budka Całusów sprzedaję się bardzo szybko i zachwyca samorząd uczniowski. Problemem okazuje się zebranie ochotników rozdających buziaki. W końcu główna bohaterka staję w budce z całusami, i to właśnie jest moment, w którym jej życie odwraca się o 180 stopni.

Noah Flynn staję się pierwszą miłością Elle, dzięki Budce Całusów. Wszystko układa się bardzo dobrze, ale komplikacji dostarcza lista zasad ułożonych przez Elle i Lee, stworzona, by nikt i nic nie zagroziło ich nietypowej przyjaźni. Nastolatka obawia się reakcji najlepszego przyjaciela na jej raczkujący związek, dlatego postanawia, na razie utrzymać relację w tajemnicy.

Obawa o zniszczenie przyjaźni, obłuda „koleżanek” w szkole, plotki, trudne wybory, pierwsze zauroczenia, problem popularności, imprezy- czyli dorastanie i pierwsze poważne problemy nastolatków przedstawione w formie filmu młodzieżowego.

Film jest bardzo przyjemny oraz zabawny. Plusem jest również zakończenie, które nie należy do typowych komedii romantycznych.

Obsada:

W role Elle Evans wcieliła się Joey King, którą możemy kojarzyć z horroru Slender Man. Noah Flynna zagrał Jacob Elordi znany z serialu Euforia, z kolei w postać Lee Flynna wcielił się amerykański aktor Joel Courtney.