Szóstka – nowy serial TVN. O czym będzie?

szóstka
fot. tvn

Szóstka to nowa produkcja TVN, której premiera przewidziana jest na 31 marca 2019 roku o 21:30. Serial będzie oparty na prawdziwej historii krzyżowego przeszczepu nerek wśród trzech rodzin w 2015 roku. Wiemy, że przewidziane jest tylko 6 odcinków serialu. Co dokładnie będzie się w nich kryło?

Program łączący dawców i biorców nerek wybierze sześć osób. Będą to trzy wcześniej nieznające się pary. Beata (Gabriela Muskała), Marcin (Grzegorz Damięcki), Kamil (Mateusz Rusin), Natalia (Maja Pankiewicz), Olga (Julia Wyszyńska) i jej ojciec (Sławomir Orzechowski). To właśnie oni nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, ale mają możliwość oddać nerkę obcej osobie, której bliski odda swoją nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym tego układu jest jednak zgoda całej szóstki. Czy bohaterowie wytrwają w postanowieniu ratowania życia swoich bliskich, mimo wielu przeszkód, które pojawią się na drodze? Zwiastun serialu Szóstka zdradza również kilka ciekawych aspektów.

Dlaczego warto obejrzeć ten serial?

Temat transplantologi nie jest popularny w społeczeństwie. Według Mai Pankiewicz, aktorki odgrywającej rolę Natalii, serial ma charakter misyjny. Jego celem jest oswojenie widza z tematem i zachęcenie do zostania dawcą. Pokazanie, z jakimi myślami biją się dawcy i biorcy i co przeżywają podczas całego procesu. Zwłaszcza jeśli chodzi o oddanie organu obcej osobie. Dodatkowo fabuła serialu jest ciekawa i trzyma w napięciu aż do końca, ponieważ łańcuch osób, które się zdecydowany na krzyżowy przeszczep może się tak naprawdę zerwać w każdej chwili. Każda z sześciu osób biorących udział w programie może się w każdej chwili wycofać.

Fryderyki 2019: Znamy nominacje!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o