Prawdziwy ból – mamy zwiastun!

0
37

Polsko-amerykański komedio-dramat Prawdziwy ból zyskał właśnie zwiastun! Zdjęcia pięknie reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej!

Film “Prawdziwy ból” opowiada historię dwóch kuzynów, którzy wyruszają w podróż po Polsce w poszukiwaniu swoich korzeni i chcą uczcić pamięć swojej babci. Razem odkrywają miejsca związane z historią Holocaustu, w tym Warszawę, Lublin oraz Majdanek. Film nakręcono w konwencji filmu drogi, a jego fabuła łączy elementy komedii i dramatu.

Prawdziwy ból – o czym opowiada?

Dwóch kuzynów w trakcie swojej wyprawy spotykają ekscentrycznego brytyjskiego przewodnika oraz grupę międzynarodowych turystów. Przygoda przybiera nieoczekiwany obrót, gdy dawne napięcia między parą odżywają na tle ich rodzinnej historii.

Czytaj także:

Prawdziwy ból (ang. A Real Pain) to najnowszy komediodramat wyreżyserowany przez Jessego Eisenberga. Swoją światową premierę miał 20 stycznia 2024 roku na Sundance Film Festival. Film spotkał się tam z entuzjastycznym przyjęciem i został wykupiony przez firmę Searchlight Pictures za 10 milionów dolarów. W rolach głównych zobaczymy samego Eisenberga oraz Kierana Culkina, którzy wcielają się w postacie kuzynów Davida i Benjiego.

 

Prawdziwy ból powstawał w Polsce

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w marcu 2023 roku w Warszawie. Następnie kontynuowane były w Lublinie, Radomiu, Krasnymstawie oraz Nowym Jorku. Produkcja zaangażowała wiele znanych twarzy z branży filmowej, w tym Emmę Stone oraz Ewę Puszczyńską jako współproducentki.

Oprócz Eisenberga i Culkina, w filmie zobaczymy również Jennifer Grey, znaną z Dirty Dancing, Willa Sharpe‘a z The White Lotus oraz Kurta Egyiawana, Liza Sadovy, Daniela Oreskesa i Ellorę Torchię.

 

Prawdziwy sukces Prawdziwego bólu

Podczas festiwalu Sundance film zdobył uznanie krytyków, którzy podkreślali zarówno jego komediowe, jak i dramatyczne aspekty. Kierana Culkina, zdobywcę Emmy za rolę w Sukcesji, teraz wymienia się jako potencjalnego kandydata do Oscara za kreację w tym filmie. Film ma już 91% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, co jest swego rodzaju poświadczeniem o jego wysokiej jakości.

Oficjalna premiera kinowa filmu Prawdziwy ból zaplanowana jest na 18 października 2024 roku. Film będzie konkurował m.in. ze Smile 2 od Paramount Pictures oraz thrillerem Flight Risk z Markiem Wahlbergiem.

Sprawdź:

Zwiastun filmu, który właśnie zadebiutował, obiecuje zabawną i wzruszającą podróż przez historię rodziny. Eisenberg po raz kolejny udowadnia swoje umiejętności zarówno jako reżyser, jak i scenarzysta. Film “Prawdziwy ból” zapowiada się jako idealne połączenie komedii i dramatu. Nie tylko bawi, ale również porusza ważne tematy historyczne w nieprzytłaczającej formie.

Nie przegapcie tej wyjątkowej premiery w październiku i przygotujcie się na film, który może stać się jednym z największych hitów tego roku!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments