Polityka – pojawił się pierwszy zwiastun

Dystrybutor filmu Polityka udostępnił pierwszy zwiastun i plakat oraz ogłosił datę premiery filmu.

Polityka w kinach już 4 września

Od kilku tygodni reżyser Patryk Vega zapowiada, że Polityka będzie filmem, który wpłynie na nadchodzące wybory parlamentarne. Reżyser znany jest z bardzo efektownych i efektywnych zarazem akcji promujących jego filmy. Tym razem produkcja była utrzymana w całkowitej tajemnicy. W chwili pojawienia się pierwszych informacji, film wzbudził zainteresowanie zwolenników obu stron dyskursu politycznego. A więc nieco tajemniczości sprawdza się w roli reklamy. Czy kiedy Polityka trafi na ekrany kin, rzeczywiście wpłynie na wyniki wyborów? Tego dowiemy się dopiero po premierze.

Patryk Vega sukcesywnie bierze na warsztat kolejne palące tematy polskiej sceny polityczno-społecznej. Był Pitbull o policji, Botoks o służbie zdrowia, teraz nadchodzi film o władzy ustawodawczej. Intuicja podpowiada, że w niedalekiej przyszłości w kinach ukaże się obraz o Kościele Katolickim.

Tymczasem Polityka ma ukazać kulisy polskiej władzy. Jak zachowują  się i co robią politycy, kiedy są poza kadrem kamer i spadają maski? Jak pieniądze i władza wpływają na najważniejszych urzędników i osoby pełniące obowiązki wobec narodu? Na te pytania ma odpowiedzieć nadchodzący film. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

W filmie zagrali między innymi: Andrzej Grabowski (PitBull, Pod Mocnym Aniołem, Listy do M. 3, Świat według Kiepskich), Zbigniew Zamachowski (Kurier, Pitbull. Ostatni pies, Bogowie), Maciej Stuhr (Planeta Singli, Obywatel, Belfer), Daniel Olbrychski (Potop, Ziemia obiecana, Pan Tadeusz, Kamerdyner), Tomasz Oświeciński (Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Kobiety mafii, Botoks), Iwona Bielska (Wesele, Kler, Pod Mocnym Aniołem), Janusz Chabior (Służby specjalne, Żyć nie umierać, Botoks, Underdog), Antoni Królikowski (Miasto 44, Bodo, Karbala), Marcin Bosak (Kruk. Szepty słychać po zmroku, Londyńczycy, W ciemności), Ewa Kasprzyk (Kogel-mogel, Komedia małżeńska, Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, Kariera Nikosia Dyzmy), Karolina Szymczak (Hercules, Gwiazdy, Diablo. Wyścig o wszystko), Anna Karczmarczyk (Galerianki, Pitbull. Nowe porządki, Chce się żyć), Tomasz Sapryk (Zabawa zabawa, Podatek od miłości).

Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Macie się czego bać! – zapewnia reżyser, Patryk Vega.