„Pinokio” w reżyserii Matteo Garrone już 9 października w kinach

fot. materiały prasowe

Ta klasyczna historia jeszcze nigdy nie została przedstawiona tak wizjonersko! Baśniowy Pinokio w reżyserii Matteo Garrone to ponadczasowa opowieść w oszałamiającej oprawie wizualnej. Ukochaną baśń wielu pokoleń będziemy mogli obejrzeć w kinach już od 9 października.

 

materiały prasowe

Nowa wersja Pinokia

Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja Pinokia Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji Życie jest piękne Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca Pentameronu i Gomorry. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu – Dario Marianelli. Nowa wersja Pinokia to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak Jurrasic World: Upadło królestwo, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć czy serii Harry Potter.

Fabuła filmu

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

 

Czy Wy także nie możecie doczekać się premiery tej pięknie wykreowanej historii, która zapowiada się tak obiecująco?