Nie żyje J. Michael Mendel – producent popularnych seriali animowanych

Rick and Morty
fot. YouTube

Producent ten zdobył w swojej karierze cztery nagrody Emmy. Największą popularność zyskał z pracy przy serialach animowanych, takich jak Simpsonowie oraz Rick i Morty.

J. Michael Mendel

Zajmował się głównie produkcją filmów animowanych, ale pracował też przy projektach takich jak Broadcast News, Big oraz Jerry Maguire. Żona Mendela miała podobną pracę, ponieważ reżyserowała castingi. Jest również zdobywczynią nagrody Emmy właśnie za tę funkcję. To ona poinformowała o śmierci męża, który odszedł z przyczyn naturalnych we własnym domu. Miał zaledwie 54 lata.

Simpsonowie

Angaż w ten serial zaczął się w 1989 roku. Dzięki tej pracy zdobył trzy pierwsze statuetki Emmy, które dostał w 1995, 1987 i 1998 roku.

Akcja dzieje się w miasteczku Springfield. Simpsonowie to pozornie przeciętna rodzina. W jej skład wchodzą: Homer pracujący w elektrowni atomowej jako kontroler bezpieczeństwa. Poza pracą jego ulubionym miejscem jest Bar Moe’s. Z domu korzysta najczęściej, gdy chce się wyspać. Marge – matka i żona, starająca się utrzymać spokój w rodzinie. Bart – 10-latek, najstarszy ze swojego rodzeństwa. Z łatwością wpada w kłopoty na każdym kroku. Lisa – 8-latka o niezwykłym intelekcie. Ostatnim członkiem rodziny jest  Maggie, która jest najmłodsza. Ta rodzina to nie lada wyzwanie.

Rick i Morty

W 2013 roku zaczął współpracę z Justinem Roilandem, z którym stworzył Ricka i Morty’ego. Nagroda Emmy została przyznana po raz czwarty.

Amerykański animowany serial telewizyjny dla starszej widowni tworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona dla Adult Swim. Oryginalnie miała to być parodia filmu Powrót do przyszłości. Po premierze program zaczął się rozwijać. premiera odbyła się w 2013 roku. W lipcu 2015 roku ukazał się kolejny sezon aż do 30 lipca 2017 roku, gdzie rozpoczął się trzeci sezon.

Justin Roiland napisał na Twitterze:

Nie wiem, co pocznę bez Ciebie u boku Mike. Jestem zrozpaczony.

Oświadczenie wydała również stacja Adult Swim:

Mike był duszą rodziny “Ricka i Morty’ego”; będzie nam niezmiernie brakować jego fenomenalnego talentu i poczucia humoru. Mike był powszechnie szanowanym producentem i zdobywcą nagród Emmy, który przez swoich 25 lat kariery w przemyśle rozrywkowym wspierał i pomagał całe pokolenie artystów, scenarzystów i twórców – wszyscy mocno odczują jego brak. Składamy szczere kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i znajomym w tym trudnym dla nich czasie.

Pozostałe produkcje, przy których współpracował Mendel: Kid Notoroius, Drawn Toghether, Sit Down, Napoleon Dynamite, The Critic, The PJs, The Pitts, Shut Up oraz Good Vibes.