Nie będzie 4. sezonu serialu “Lucyfer”. Dlaczego FOX zdecydował się z niego zrezygnować?

Lucyfer
fot. spoiler TV

To już postanowione. Stacja telewizyjna FOX nie wyemituje 4. sezonu serialu Lucyfer, który był jednym z ulubieńców widowni. To jednak nie jedyny serial, który stacja postanowiła anulować.

Lucyfer to serial stworzony na podstawie komiksu opowiadającego losy Władcy Piekieł. Znudzony dotychczasowym bytem demon postanawia przenieść się do Los Angeles, aby tam zacząć prowadzić własny nocny klub. Gdy ginie jedna z gwiazd popu, postanawia przyłączyć się do policji, by za pośrednictwem nadprzyrodzonych mocy zwalczać przestępców.

Dlaczego FOX anulował Lucyfera?

Lucyfer zakończył się cliffhangerem, który pozostawił widzów w wielkim oczekiwaniu na czwarty sezon. Co motywowało stację do podjęcia takiej decyzji? Statystyki. Popularność 3 sezonu zmniejszała się z odcinka na odcinek. Dokładniej – zmalała o 20%, przynosząc stacji straty. Przypomnijmy, że średnia liczba osób oglądających serial tygodniowo wynosiła 3,3 miliona, co plasowało serial na 10. miejscu w rankingu najchętniej oglądanych tv shows FOXa.
Tom Ellis (tytułowy Lucyfer) na swoim Twitterze potwierdził tę informację:

Tweet Toma Ellisa
fot. Twitter

Reakcja fanów była natychmiastowa. Miłośnicy serialu stworzyli hashtag #SaveLucifer, który znalazł się już w ponad milionie tweetów, proszących popularne serwisy o wykupienie praw do produkcji i wznowienie emitowania Lucyfera.

Instaserial, czyli zaskakująca forma artystyczna

Lucyfer to tylko wierzchołek góry lodowej

Stacja telewizyjna FOX chyba całkiem dokładnie przyjrzała się spadającym procentom. Oprócz wspomnianego Lucyfera FOX postanowił przestać emitować również Egzorcystę, Ostatniego człowieka na Ziemii oraz serial The Mick. Jak do tej pory doszło do przejęcia anulowanego serialu Brooklyn 9-9, który cieszy się nie mniejszą sławą niż Lucyfer. Stacja ABC poinformowała, że powstanie 6. sezon. Inwestując jednak w jedno, postanowiła pozbyć się uciążliwej reszty, czyli serialu Inhumans (przeżył jedynie jeden sezon), Designated Survivor i Quantico.