Nędznicy od BBC – Zobacz zwiastun z Lily Collins!

Nędznicy
Lily Collins w najnowszym serialu od BBC - "Nędznicy"

Nadchodzi najnowsza ekranizacja XIX-wiecznej powieści Victora Hugo. Nędznicy od BBC to serial z Lily Collins i Olivią Colman w rolach głównych. W sieci niedawno ukazał się zwiastun.

BBC wydało oficjalny zwiastun adaptacji klasycznej XIX-wiecznej powieści Victora HugoNędznicy (Les Misérables). Serię podzielono na sześć części. Zwiastun zapowiada klimatyczny i niełatwy dramat. Premiera zaplanowano na 2019 rok.

Nędznicy
Dominic West jako Jean Valjean
Nędznicy
David Oyelowo jako Javert

W miniserialu wystąpią David Oyelowo jako Javert i Dominic West jako Jean Valjean. W rolę Fantine wcieli się Lily Collins. Zobaczymy także Olivię Colman jako Madame Thénardier oraz Adeela Akhtara jako Monsieur Thénardiera. Parę Mariusa i Cosette odegrają Ellie Bamber i Josh O’Connor.

Nędznicy
Olivia Colman jako Pani Thénardier

Scenarzysta Andrew Davies zagłębił się w wielowarstwową powieść autorstwa Hugo. To poruszająca historia wielu postaci na tle niepokoju społecznego w XIX-wiecznej Francji, nadchodzącej rewolucji. Pokazuje do czego jest zmuszona francuska podklasa by przetrwać. Davies zapowiada, że serial nie będzie interpretacją dzieła, a jego wierną ekranizacją.

Nędznicy
Josh O’Connor jako Marius oraz Ellie Bamber jako Cosette

Serial jest współprodukcją BBC Studios, Lookout Point i Masterpiece. Weinstein TV należało do grona współtwórców, kiedy produkcja została po raz pierwszy ogłoszona i została rozprowadzona w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Harveya Weinsteina jednak zmuszono do zrezygnowania z pracy nad produkcją. Powodem były zarzuty o napaść na tle seksualnym i prześladowania.

Nędznicy
Adeel Akhtar jako Thénardier

Nędznicy to historia, która została przerobiona już na francuski musical, a następnie na broadwayowski hit. W 2012 roku powstała brytyjska wersja musicalu filmowego. Hugh Jackman wystąpił jako Jean Valjean, Russell Crowe jako Javert, a Anne Hathaway jako Fantine, zdobywając trzy nagrody Akademii.

Nędznicy
Lily Collins jako Fantine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here