Seriale są idealne na zabicie wolnego czasu. Jeśli jesteś ich miłośnikiem, znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Tym razem przedstawiamy zestawienie zagranicznych seriali medycznych, które naprawdę warto obejrzeć. Każdy z nich różni się od siebie. Produkcje przedstawiają losy typowych lekarzy, ale również takich, którzy potrafią zaskoczyć widza.
Najlepsze seriale medyczne
Rezydenci
Rezydenci łączą w sobie elementy klasycznego dramatu medycznego i nie do końca poważne podejście do zawodu lekarza. Inne produkcje tego typu trzymają się jednak standardów. Serial ten jest skierowany do widzów, którzy lubią oglądać seriale medyczne, jednak są chętni doświadczać nowych wrażeń. Akcja rozgrywa się w szpitalu Chastain Park Memorial Hospital w Atlancie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest idealne, a każdy pacjent marzy o przyjęciu do tego własnie szpitala. Z czasem odkryjemy, że nie wszyscy doktorzy trzymają się etyki zawodowej. Równie wciągająca może być obsada, na czele której znajduje się romansująca para. Każdy z Was może śledzić losy bohaterów. Zapraszamy!
Dr House
Serial Davida Shore’a, nadawany przez FOX-a w latach 2004-2012. Dosłownie spowodował “housomanię”. Minęło już 7 lat od ciągłej produkcji serialu. Mimo to naprawdę warto cofnąć się i spróbować obejrzeć serial. W ubiegłych latach zyskał on wielką ilość fanów. Szał, który panował doprowadził do wydawania wszelkiego rodzaju gadżetów i dodatków w tematyce Dr House. Liczne przygody, które towarzyszyły doktorowi są naprawdę wciągające. W rolę głównego bohatera wcielił się brytyjczyk, Hugh Laurie.
The Knick
Jeden z najbardziej niekonwencjonalnych i niezwykłych seriali medycznych ostatnich lat. To ambitny dramat kostiumowy, osadzony w bardzo charakterystycznej epoce i zrealizowany w wyjątkowy sposób. W rolę główną wcielił się Clive Owen. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku z 1900 roku. To początek rozwoju chirurgii. Lekarzom brakuje potrzebnego wyposażenia. Pacjenci, którzy trafiają w ręce doktora Thackery’ego w większości nie uchodzą z życiem. The Knick stawia na realizm. Niektóre sceny są tylko dla kogoś o mocnych nerwach. Całość liczy zaledwie 20 odcinków, które wyemitowano w latach 2014-2015. Reżyserem tego serialu został Steven Soderbergh.
Ostry dyżur
Ostry dyżur niewątpliwie odświeżył gatunek seriali medycznych i skierował go na nowe tory. Serial ten wypromował wiele gwiazd, takich jak: Julianna Margulies, George Clooney czy Noah Wyle. Największą popularność zyskał w latach 90. jednak emisja trwała aż do 2009 roku. Wyprodukowano 15 sezonów. W niektórych serialach mamy jednego głównego bohatera, bądź też parę. Tutaj podstawą jest bohater zbiorowy. Każda postać kryje w sobie interesujące tajemnice, dlatego też serial ten zyskał aż tak dużą popularność. Nawiązano również do ważnych problemów medycznych (m.in. osoby niepełnosprawne lub przewlekle chore).
Chirurdzy
Opowiada o młodych osobach, które zmagają się w dość trudnym zawodzie lekarza. To także dobra oprawa muzyczna i płynne dialogi. Do tego aktorzy, którzy dostali tam role zyskali sławę. Grały tam osoby takie jak: Sandra Oh oraz Katherine Heigi. Akcja serialu rozgrywa się bardzo szybko. Bohaterowie pojawiają się wręcz w kilku miejscach na raz. Czy taka dynamika w serialu jest dobra? Oceńcie sami!
Scrubs
To serial znakomicie łączący dobry humor z najsmutniejszymi wątkami. Jeśli początkowe 3 odcinki nie przypadną Ci do gustu, nie rezygnuj! Kolejne z pewnością wciągną Cię w akcję głównych bohaterów. Poza tym jest to jedne z najlepszych sitcomów na przełomie ostatnich 20 lat. Polski odpowiednik nazwy tego filmu to Hoży doktorzy. Nie każdy po zobaczeniu tego tytułu byłby zachęcony. Jednak nie można się zrażać już od samego początku. Przekonajcie się!
Doktor Quinn
W latach 90. Doktor Quinn przyciągał całe rodziny przed telewizory. Stacja CBS emitowała go w latach 1993-1998. Serial ten nie tylko jest emocjonalnie wciągający, ale też pożyteczny. Historia opowiada o losach amerykańskiej lekarki (Jane Seymour). Z wielkiego miasta trafia do małej miejscowości, gdzie na nowo musi zacząć prowadzić dotychczasowe życie. Można powiedzieć, że ta produkcja bardzo dobrze pokazywała losy ludzi w tamtych czasach. Nie były to zbyt podkoloryzowane wątki, tylko poruszano typowe problemy.