“Na noże” | Daniel Craig jako mistrz detektywów

Na noże
fot. YouTube

Na noże to najnowsza komedia kryminalna, która podbija serca widzów na całym świecie. Czy ten obraz rzeczywiście jest wart uwagi?

Historia w filmie Na noże jest dość prosta i na pierwszy rzut oka mało zaskakująca. Pisarz powieści kryminalnych, Harlan Trombley, zostaje odnaleziony martwy w swojej posiadłości dzień po uroczystości urodzinowej, na której znalazła się cała jego rodzina. Jego śmierć wskazuje na samobójstwo. Jednak znany detektyw Benoit Blanc (niekwestionowany mistrz w swoim fachu) dostaje anonimowy list z prośbą wyjaśnienia tej sprawy. Mężczyzna postanawia podjąć się tego wyzwania i poznać wszystkich podejrzanych. Jego prawą ręką zostaje na pozór niewinna młoda pielęgniarka zmarłego pisarza – Marta. Kobieta swoją dobrocią i sercem zaskarbiła sobie przychylność całej rodziny.

Na noże bazuje na tradycyjnej fabule kryminalnej

Dokładny detektyw jest jednak podejrzliwy w stosunku do każdej osoby, dlatego nie wszystkim podobają się jego metody. Rodzina Trombley’ów w między czasie czeka również niecierpliwie na odczytanie testamentu zmarłego ojca i dziadka. Zacierają ręce na ogromny majątek, lecz nie każdy będzie zadowolony z ostatniej woli Harlana. Kto miał motyw by zabić starszego milionera? Dlaczego śmierć wygląda na samobójstwo? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa wierna pielęgniarka i kochają rodzina? Na te pytania wyjątkowo skrupulatnie odpowie nieomylny Benoit Blanc!

Film Na noże to doskonała rozrywka

Pomimo tego, że fabuła jest zgodna z zasadami kryminału w tym filmie znajdziemy wiele komicznych momentów i świetny humor. Barwni oraz dobrze skonstruowani bohaterowie to duży plus tej produkcji. Zawdzięczamy to przede wszystkim gwiazdorskiej obsadzie: Daniel Craig (wspaniały detektyw ze strumieniem świadomości pomagającym mu rozwikłać zagadki), Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, Jaeden Martell, Katherine Langford oraz Christopher Plummer. Za dobór obsady należą się ogromne brawa dla twórców Na noże.

Ten obraz ma wiele znakomitych smaczków, które zostały zaskakująca rozegrane na tradycyjnym szkielecie fabularnym kryminału.

Film otrzymał trzy nominacje do Złotych Globów w następujących kategoriach: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor w komedii lub musicalu Daniel Craig, Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu Ana de Armas.

Na noże to film, który ogląda się miło i przyjemnie. Będzie świetnie spędzonymi godzinami (dokładnie dwoma godzinami i dziesięcioma minutami) przed ekranem!