Lucyfer – 3. sezon dostępny na Netflixie

Lucyfer - 3. sezon
fot. wall.alphacoders.com/big.php?i=694600&lang=Polish

Jedna z wielu wciągających produkcji Netflixa przejęta od kanału telewizyjnego FOX. Chociaż od premiery pierwszego sezonu minęło sporo czasu, bo wszedł na ekrany już w 2016 roku, zainteresowanie nim wciąż rośnie. Aktualnie pojawił się trzeci sezon przygód bohatera, jednak może zacznijmy od początku.

Postacie kluczem zrozumienia serialu

Lucyfer Morningstar (Tom Ellis) – najstraszniejszy diabeł w dziejach historii, Władca Piekieł, postanowił oderwać się od codzienności i zagościł w Los Angeles, gdzie zaczął nowy etap swojego życia. Od samego początku towarzyszy mu przyjaciółka Maze (Lesley-Ann Brandt) – demon w ludzkiej skórze, który przybył za nim aż z piekła. Lucyfer jest czarujący, nie może opędzić się od kobiet, lecz takie życie jak najbardziej mu pasuje. W związku z diabelskim wnętrzem wykorzystuje to. Od zawsze specjalizował się w robieniu przysług, jednak nie bezinteresownie. W chwili potrzeby prosi o rewanż.

Lucyfer
fot. jarock.pl/lucifer

Pewnego dnia na drodze Lucyfera staje Chloe Decker (Lauren German), detektyw z wydziału zabójstw, która pomaga rozwikłać mu śmierć znajomej. W zasadzie pomagają sobie nawzajem. Lucyfer jest zawsze o krok dalej od niej ze względu na dar, który posiada – wyciąga z ludzi ich największe pragnienia, które często są kluczem rozwiązania sprawy. Z upływem czasu zauważa, że Chloe jest zupełnie inna niż kobiety, które go otaczają. Jest nią zafascynowany, dlatego postanawia ją bliżej poznać. Zatrudnia się na posterunku policji jako konsultant do spraw zabójstw. W ten sposób zostaje partnerem Chloe.

Chloe
fot. tvline.com/2018/04/16/lucifer-season-3-preview-lauren-german-chloe-lucifer-pierce

Ciekawą postacią w tym serialu jest również dr Linda (Rachael Harris), do której Lucyfer często zwraca się z pomocą. Jest to psycholog, do której uczęszczała jego zmarła przyjaciółka. Bohater próbuje zrozumieć ziemskie życie. Ciągle określa się mianem diabła, co dla dr Lindy oznacza jedno z zaburzeń psychicznych. Jednak on buntuje się przeciw temu, dlatego też często dochodzi pomiędzy nimi do niezrozumienia. Tajemnica, jaką skrywa Lucyfer utrudnia mu życie, jednak boi pokazać się swoje prawdziwe oblicze ze względu na przyjaźnie, jakie zawarł.

dr Linda
fot. bleedingcool.com/2017/08/17/dr-linda-martin-friend-lucifer-season-3

Każdy odcinek opisuje inną sprawę kryminalną. Jednak przez wszystkie sezony toczy się główny wątek pomiędzy Lucyferem a Chloe. Niektóre sprawy dotyczą samego Lucyfera, który zajmuje się nimi od razu. W końcu każdy złoczyńca musi być ukarany.

W 3 sezonie nastąpi dużo zmian: nowe postacie, nowe elementy. Oto zwiastun:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o