Dzieci z filmów – kiedyś i dziś! Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy?

dziecięce gwiazdy
Ośmioletni Macaulay Culkin jako Kevin Mccallister

Pamiętamy ich twarze sprzed lat, gdy na ekranie byli jeszcze dziećmi. Zastanawialiście się kiedyś jak zmieniły się dziecięce gwiazdy?

  1. Macaulay Culkin, czyli tytułowy Kevin sam w domu

Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
Kadr z filmu “Kevin sam w domu”

Bez tej młodzieńczej buzi nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Ciężko uwierzyć, że Macaulay Culkin, czyli tytułowy Kevin, niedługo będzie obchodzić swoje 38. urodziny. Na przestrzeni lat, po sukcesie Kevina, Culkin przeszedł przez wiele – uzależnienie od narkotyków, alkoholu, bycie bezdomnym. Najnowsze zdjęcia jednak pokazują, że były aktor ma ciężkie czasy już za sobą, a życie układa sobie na nowo u boku Brendy Song (London Tipton z Nie ma to jak statek i Nie ma to jak hotel).

Macualay Culkin wraz z Brendą Song w 2018 roku
Macualay Culkin wraz z Brendą Song w 2018 roku

2. Mary-Kate i Ashley Olsen, czyli Michelle Tanner z serialu Pełna Chata

Najbardziej popularne bliźniaczki świata, czyli Mary-Kate i Ashley Olsen, zaczęły swoją przygodę z aktorstwem mając zaledwie 9 miesięcy. Za młodu obydwie wcieliły się w rolę Michelle w Pełnej chacie. W późniejszych latach występowały niemal co roku w produkcjach takich jak Czy to Ty czy to ja?, Jak dwie krople wody, Nowy Jork, nowa miłość. Obecnie nie występują już w filmach, zajmują się modą i projektowaniem ubrań. Na ekranie możemy zobaczyć za to ich młodszą siostrę – Elizabeth Olsen (Avengers: Wojna bez granic czy Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów).

Ashley (po lewej) i Mary-Kate (po prawej) Olsen
Ashley (po lewej) i Mary-Kate (po prawej) Olsen

3. Taylor Momsen jako Cindy Lou-Ktoś w Grinch: Świąt nie będzie

Taylor Momsen miała zaledwie 7 lat, gdy wcieliła się w rolę Cindy Lou-Who w  filmie Grinch: Świąt Nie Będzie. Grała wtedy u boku Jima Careya. Niewiele później, bo mają 12 lat, zaczęła wcielać się w rolę ‎Jenny Humphrey w serialu Plotkara. Z czasem zarówno Taylor, jak i serialowa Jenny, zaczęły zmieniać swój wizerunek. Obecnie Momsen jest wokalistką w zespole The Pretty Reckless, na swoim koncie ma trzy płyty i wspólną trasę z Guns’n’Roses.

 Taylor Momsen podczas koncertu The Pretty Reckless
Taylor Momsen podczas koncertu The Pretty Reckless

4. Melissa Joan Hart znana jako Sabrina, nastoletnia czarownica

Melissa Joan Hart jako tytułowa Sabrina z kotem Salem
Melissa Joan Hart jako tytułowa Sabrina z kotem Salem

Melissa Joan Hart, odtwórczyni tytułowej roli w serialu Sabrina, nastoletnia czarownica ma obecnie 42 lata. Do 2015 roku, grała w serialu Melissa i Joey, oraz w wielu filmach, w tym w Fałszywym Narzeczonym, żaden jednak nie zdołał przebić sukcesu Sabriny.

Melissa Joan Hart obecnie
Melissa Joan Hart obecnie

5. Julia Wróblewska, czyli Michalina z Tylko mnie kochaj!

Kadr z filmu "Tylko mnie kochaj!"
Kadr z filmu “Tylko mnie kochaj!”

Julia Wróblewska karierę zaczęła u boku Macieja Zakościelnego, Agnieszki Dygant oraz Agnieszki Grochowskiej w filmie Tylko mnie kochaj! i szybko została okrzyknięta “najsławniejszym dzieciakiem w Polsce”. Od 2007r. możemy oglądać ją w serialu M jak Miłość gdzie wciela się w postać Zosi Warakomskiej. Największy rozgłos przynosi jednak jej aktywność na swoich portalach społecznościowych, gdzie Wróblewska chwali się niemal wszystkim, w większości tym, czym nie powinna –  na przykład potrąceniem lisa.

Julia Wróblewska na gali rozdania Telekamer 2018
Julia Wróblewska na gali rozdania Telekamer 2018

6. Freddie Highmore, czyli Charlie z Charlie i fabryka czekolady

Kadr z filmu "Charlie i fabryka czekolady'
Kadr z filmu “Charlie i fabryka czekolady’

Jako kilkuletni chłopiec zagrał u boku takich gwiazd jak: Russell Crowe, Helena Bonham Carter czy Johnny Depp.  W przeciwieństwie do swojego ojca, Edwarda Highmore, nie zdecydował się na studia aktorskie w Los Angeles. Wybrał uniwersytet w Cambridge. Studiuje język arabski.

7. Mirella Olczyk i Piotr Kąkolewski, czyli Jagoda i Marek Karwowscy, dzieci tytułowego Czterdziestolatka

Serialowe rodzeństwo nie miało zamiaru kontynuować kariery aktorskiej. Piotr Kąkolewski  został architektem, natomiast Mirella Olczyk-Kurkowska jest wykładowcą w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi też zajęcia na Wydziale Zarządzania i w kolegiach językowych.

 Piotr Kąkolewski i Mirella Olczyk obecnie
Piotr Kąkolewski i Mirella Olczyk obecnie

8. Maria Maciejowska, Roger Karwiński i Emilia Stachurska, czyli Małgosia, Adaś i Zuzia Skalscy w serialu Niania

Roger Karwiński, Maria Maciejowska i Emilia Stachurska na planie serialu "Niania"
Roger Karwiński, Maria Maciejowska i Emilia Stachurska na planie serialu “Niania”

Od 2005 aż do 2009 roku mogliśmy zobaczyć ich w rolach dzieci Maksymiliana Skalskiego (Tomasz Kot) w serialu Niania. Rozwijali się u boku Agnieszki Dygant, która grała główną rolę Niani – Franii Maj. Maria Maciejowska, która grała najstarszą córkę Skalskiego, Małgosię, zrezygnowała z show-biznesu. Roger Karwiński, czyli serialowy Adaś, udziela się głównie w teatrze, działa jak dubbingowiec, do niedawna prowadził też swój kanał w serwisie Youtube o nazwie Z kamerą w Internetach. Emilia Stachurska, najmłodsza z “rodzeństwa”, w 2016 roku wróciła na ekrany jako Ładna w filmie Królewicz Olch. Produkcja wygrała nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia podczas Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Emilia Stachurska w 2016 roku
Emilia Stachurska w 2016 roku
Roger Karwiński, występując w swoim internetowym programie "Z kamerą w internetach"
Roger Karwiński, występując w swoim internetowym programie “Z kamerą w internetach”
Maria Maciejowska

9. Monika Mrozowska, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Misheel Jargalsajkhan i Aleksandra Szwed – Majka, Filip, Romek, Zosia i Eliza w Rodzinie Zastępczej

Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, Sergiusz Żymełka oraz Aleksandra Szwed z Gabrielą Kownacką na planie "Rodziny Zastępczej"
Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, Sergiusz Żymełka oraz Aleksandra Szwed z Gabrielą Kownacką na planie “Rodziny Zastępczej”
Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, Sergiusz Żymełka oraz Monika Mrozowska z Piotrem Fronczewskim na planie "Rodziny Zastępczej"
Misheel Jargalsajkhan, Aleksander Ihnatowicz, Sergiusz Żymełka oraz Monika Mrozowska z Piotrem Fronczewskim na planie “Rodziny Zastępczej”

Z całego serialowego rodzeństwa karierę aktorską zdecydowała się kontynuować jedynie Ola Szwed (Eliza). Reszta jej serialowego rodzeństwa, czyli Monika Mrozowska (Majka), Sergiusz Żymełka (Filip), Aleksander Ihnatowicz (Romek) i Misheel Jargalsajkhan (Zosia) nie zdecydowała się na kontynuowanie kariery. Mrozowska przypominała o sobie widzom jedynie przez programy rozrywkowe, takie jak Celebrity Splash! czy Jak oni śpiewają?. Żymełka studiuje psychologię w biznesie, Ihnatowicz obecnie pracuje jako programista, a Jargalsajkhan studiowała medycynę.

Od lewej: Monika Mrozowska, Aleksander Ihnatowicz, Segiusz Żymełka, Misheel Jargalsajkhan oraz Aleksandra Szwed
Od lewej: Monika Mrozowska, Aleksander Ihnatowicz, Sergiusz Żymełka, Misheel Jargalsajkhan oraz Aleksandra Szwed

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here