Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – zapowiedź z D23

Podczas panelu na D23 Expo, poświęconego Gwiezdnym Wojnom, został zaprezentowany kolejny materiał promujący ostatnią część serii filmów. W planach są jeszcze produkcje filmów i seriali osadzonych w uniwersum, niemniej największe emocje wzbudza główna seria filmów.

Materiał to właściwie podsumowanie całej serii filmów Gwiezdne Wojny, według kolejności w jakiej pojawiały się w kinach. Dopiero druga połowa zwiastuna prezentuje ujęcia z nadchodzącego Skywalker. Odrodzenie. Pojawiają się postaci z poprzednich filmów, między innymi zmarła w 2016 roku Carrie Fisher, czyli filmowa księżniczka Leia. Pewnym zaskoczeniem dla miłośników sagi będzie Rey (Daisy Ridley), dzierżąca w dłoni podwójny, czerwony miecz świetlny (kolor, którego w filmach używają antagoniści).

Polski tytuł.

Od czasu premiery pierwszego trailera filmu, fani serii zastanawiali się jak będzie brzmiał polski tytuł filmu. Ostatecznie będzie on brzmiał Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia tego, o jakiego Skywalkera chodzi? Czyżby miał się ujawnić nowy członek rodziny? Okaże się nim Rey? A może po prostu chodzi o Luke’a?