Falkon 2.0 – podróż z Lublina do przyszłości!

Plakat Falkonu Falkon 2.0

Już za tydzień Lublin stanie się stolicą polskiej fantastyki! Nadchodzi konwent Falkon 2.0. Miłośnicy literatury, kina, muzyki, cosplayu oraz wszystkich innych sztuk, które otwierają drzwi do świata magii i przygód spędzą fantastyczny weekend na Targach Lublin.

To już dwudziesta edycja Festiwalu Fantastyki Falkon. Organizatorzy zadbali o doborowe towarzystwo. Zanim jednak przejrzycie listę gości imprezy i zapoznacie się z nadchodzącymi atrakcjami, posłuchajcie zaproszenia Agaty Ścibury — rzecznik prasowej Falkonu.

Kiedy?piątek, sobota i niedziela od 8 do 9 listopada
Gdzie?Targi Lublin, Dworcowa 11
Biletyod 20 do 70 zł do zakupienia online oraz w kasach podczas festiwalu

https://tobilet.pl/events/festiwal-fantastyki-falkon-2019/

 

A long time ago…

Odległa Galaktyka będzie na wyciągnięcie ręki. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen z pewnością będą wdzięczny możliwością podziwiania ponad 5000 (tak, nie przewidzieliście się, pięciu tysięcy!) modeli bohaterów i maszyn z ich ulubionego uniwersum. Dzięki pokazom Star Wars Legion będziemy świadkami świetnie odwzorowanych bitew lądowych.

KOSplay

Czyli Konkurs Odlotowych Strojów. Podczas pięciogodzinnego pokazu cosplayerzy zaprezentują swoje niesamowite dzieła, a ich występy ocenią Kairi in Cosplayland, Dorian Makbeth, Lena Cosplay i Mateusz Nowak.

Grupa Filmowa Darwin

Której dokonania możecie śledzić na ich kanale YouTube. Twórcy słynnej serii Wielkie konflikty, w której wcielają się w słynne postacie historyczne w alternatywnych wersjach wydarzeń. W swojej pracy kładą silny nacisk na wysoką jakość, nieustanny rozwój, wolność artystyczną i dużo dobrego humoru. Spotkania z nimi zawsze przyciągają rzesze fanów.

Teatr Golf III

Studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej; Marcin Lipski, Hubert Miłkowski i Hubert Sycz zajmują się improwizacją teatralną, do której zaproszą uczestników Falkonu.

https://www.facebook.com/TeatrGolfIII/photos/a.2214100002038908/2460978897351016/?type=3&theater

Witold Jabłoński

Pisarz i tłumacz. Autor między innymi Gwiazdy Wenus, gwiazdy Lucyfer, Miasta nawiedzonych oraz Słowo i miecz. Zebrane podczas częstych podróży doświadczenia wykorzystuje w pracy nad swoimi powieściami. W ubiegłym roku na łamach Audioteki ukazał się oparty na mitologii słowiańskiej audiobook Dary bogów. Aktualnie do rąk czytelników trafia jego książkowa wersja.

Alicja Janusz

Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.

Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.

Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.

Agnieszka Hałas

Choć z wykształcenia jest biologiem, to obecnie wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.

Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.

Andrzej Pilipiuk

Na koncie ma aż 38 książek i 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzia. Nagrodzony Nautiliusem i Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. To on stworzył postać Jakuba Wędrowycza, alkoholika-egzorcysty.

Konrad Lisek

Twórca kanału YouTube i Twitch Od Gracza dla Graczy. Na Falkonie będzie można porozmawiać o e-sporcie w Polsce, a początkującym YouTuberom udzieli rad.

Zespół Machina

Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa. Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.

Zespół Machina na Falkon 2.0

Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.

Magdalena Kowalska-Cichy

Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby, jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.

Gość Falkon 2.0

W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów – „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.

Jacek Komuda

Jacek Komuda Falkon 2.0

Inaczej niż Sienkiewicz, woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Naszym kolejnym gościem będzie pisarz i historyk, Jacek L. Komuda. Możecie znać go, chociażby z cyklu “Samozwaniec”, który opowiada o wyprawie Dymitra Samozwańca na Moskwę na początku XVII wieku lub z “Galeonów Wojny” nawiązujących do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy. Jest też współautorem gry fabularnej “Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier video “Wiedźmin”, “Earth 2160” i “Deadfall Adventures”. Najważniejszym celem, jaki sobie stawia, jest przybliżenie i spopularyzowanie historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Za mało?

Śledźvie strony facebookowej wydarzenia, gdzie regularnie pojawiają się najświeższe informacje, a eksperci z różnych dziedzin kultury opowiadają o przyszłości. Na fanpage także odnośniki do najważniejszych informacji dla uczestników konwentu: lokalizacja, link do sklepu z biletami, program.
https://www.facebook.com/festiwal.falkon/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here