Już za tydzień Lublin stanie się stolicą polskiej fantastyki! Nadchodzi konwent Falkon 2.0. Miłośnicy literatury, kina, muzyki, cosplayu oraz wszystkich innych sztuk, które otwierają drzwi do świata magii i przygód spędzą fantastyczny weekend na Targach Lublin.
To już dwudziesta edycja Festiwalu Fantastyki Falkon. Organizatorzy zadbali o doborowe towarzystwo. Zanim jednak przejrzycie listę gości imprezy i zapoznacie się z nadchodzącymi atrakcjami, posłuchajcie zaproszenia Agaty Ścibury — rzecznik prasowej Falkonu.
Kiedy? | piątek, sobota i niedziela od 8 do 9 listopada |
Gdzie? | Targi Lublin, Dworcowa 11 |
Bilety | od 20 do 70 zł do zakupienia online oraz w kasach podczas festiwalu https://tobilet.pl/events/festiwal-fantastyki-falkon-2019/ |
A long time ago…
Odległa Galaktyka będzie na wyciągnięcie ręki. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen z pewnością będą wdzięczny możliwością podziwiania ponad 5000 (tak, nie przewidzieliście się, pięciu tysięcy!) modeli bohaterów i maszyn z ich ulubionego uniwersum. Dzięki pokazom Star Wars Legion będziemy świadkami świetnie odwzorowanych bitew lądowych.
KOSplay
Czyli Konkurs Odlotowych Strojów. Podczas pięciogodzinnego pokazu cosplayerzy zaprezentują swoje niesamowite dzieła, a ich występy ocenią Kairi in Cosplayland, Dorian Makbeth, Lena Cosplay i Mateusz Nowak.
Grupa Filmowa Darwin
Której dokonania możecie śledzić na ich kanale YouTube. Twórcy słynnej serii Wielkie konflikty, w której wcielają się w słynne postacie historyczne w alternatywnych wersjach wydarzeń. W swojej pracy kładą silny nacisk na wysoką jakość, nieustanny rozwój, wolność artystyczną i dużo dobrego humoru. Spotkania z nimi zawsze przyciągają rzesze fanów.
Teatr Golf III
Studenci Łódzkiej Szkoły Filmowej; Marcin Lipski, Hubert Miłkowski i Hubert Sycz zajmują się improwizacją teatralną, do której zaproszą uczestników Falkonu.
https://www.facebook.com/TeatrGolfIII/photos/a.2214100002038908/2460978897351016/?type=3&theater
Witold Jabłoński
Pisarz i tłumacz. Autor między innymi Gwiazdy Wenus, gwiazdy Lucyfer, Miasta nawiedzonych oraz Słowo i miecz. Zebrane podczas częstych podróży doświadczenia wykorzystuje w pracy nad swoimi powieściami. W ubiegłym roku na łamach Audioteki ukazał się oparty na mitologii słowiańskiej audiobook Dary bogów. Aktualnie do rąk czytelników trafia jego książkowa wersja.
Alicja Janusz
Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.
Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.
Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.
Agnieszka Hałas
Choć z wykształcenia jest biologiem, to obecnie wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.
Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.
Andrzej Pilipiuk
Na koncie ma aż 38 książek i 19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzia. Nagrodzony Nautiliusem i Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. To on stworzył postać Jakuba Wędrowycza, alkoholika-egzorcysty.
Konrad Lisek
Twórca kanału YouTube i Twitch Od Gracza dla Graczy. Na Falkonie będzie można porozmawiać o e-sporcie w Polsce, a początkującym YouTuberom udzieli rad.
Zespół Machina
Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa. Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.
Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.
Magdalena Kowalska-Cichy
Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby, jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.
W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów – „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.
Jacek Komuda
Inaczej niż Sienkiewicz, woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Naszym kolejnym gościem będzie pisarz i historyk, Jacek L. Komuda. Możecie znać go, chociażby z cyklu “Samozwaniec”, który opowiada o wyprawie Dymitra Samozwańca na Moskwę na początku XVII wieku lub z “Galeonów Wojny” nawiązujących do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy. Jest też współautorem gry fabularnej “Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier video “Wiedźmin”, “Earth 2160” i “Deadfall Adventures”. Najważniejszym celem, jaki sobie stawia, jest przybliżenie i spopularyzowanie historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.
Za mało?
Śledźvie strony facebookowej wydarzenia, gdzie regularnie pojawiają się najświeższe informacje, a eksperci z różnych dziedzin kultury opowiadają o przyszłości. Na fanpage także odnośniki do najważniejszych informacji dla uczestników konwentu: lokalizacja, link do sklepu z biletami, program.
https://www.facebook.com/festiwal.falkon/