Emma Stone jako potwór Frankensteina? – mamy zwiastun Poor Things

0
196
Poor Things
fot. SearchlightPictures Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=ZFu7ZH4y6J4)

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa Poor Things w końcu doczekał się zwiastuna. Zobaczyć w nim możemy Emmę Stone w roli odświeżonego, kultowego potwora Frankensteina

Ukazał się zwiastun (a raczej migawka, gdyż klip trwa około 30 sekund) nowego filmu greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa. Twórca takich arcydzieł jak Zabicie świętego jelenia, Lobster czy Faworyta tym razem zabrał się za pokręconą wariację na temat Frankensteina, Poor Things. Sam zwiastun nie pokazuje nam wiele, ale nie o to w nim chodzi. Swoją rolę spełnia doskonale, budząc zaciekawienie i przedstawiając koncept jakiego prawdopodobnie jeszcze nie widzieliśmy. Film ma być adaptacją bestsellerowej powieści Alasdaira Graya o tym samym tytule. Ciekawy koncept, świetny reżyser z wizją i wybitna obsada, czy coś może tu pójść nie tak?

O czym będzie Poor Things?

Fabuła książki szkockiego pisarza polega w dużym stopniu na podobnym schemacie jak oryginalny Frankenstein Mary Shelley. Jednakże w tym przypadku historia jest jeszcze bardziej pokręcona i intrygująca. Ma opowiadać o młodej kobiecie, która zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. To wiktoriańska wersja kultowego potwora, przy czym opowiada również, jak wynika z opisu, historię miłości, odkryć i naukowej odwagi, cokolwiek ma co znaczyć. Jedno jest pewne, znając szalony zarys fabuły z książki oraz niezwykłą wizję reżysera, możemy spodziewać się czegoś spektakularnego, może dziwacznego, a na pewno w jakiś sposób intrygującego.

Plejada gwiazd

Zwiastun Poor Things pokazuje już, że przynajmniej o obsadę nie musimy się martwić. W filmie wystąpią gwiazdy światowego formatu, o niepodważalnej pozycji. Częścią kolejnej produkcji Lanthimosa, po Faworycie, będzie Emma Stone, odgrywająca jedną z głównych ról. Poza tym w obsadzie znajdują się tacy aktorzy jak Mark Ruffalo, Willem Dafoe, a także Margaret Qualley, Ramy Youssef, Christopher Abbott, Jerrod Carmichael, Margaret Qualley, Suzy Bemba, Kathryn Hunter i Wayne Brett.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na premierę, która zaplanowana jest na wrzesień 2023 w Stanach Zjednoczonych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments