“BRYTANIA” – NOWY SERIAL OD HBO!

Brytania

Serial zadebiutuje 19 stycznia na HBO GO i 23 stycznia na kanale HBO. W serialu występują Kelly Reilly (serial HBO Detektyw), David Morrissey (Stan gry) oraz duński aktor Nikolaj Lie Kaas (Jabłka Adama).

Brytania porusza historię podbicia terenów dzisiejszej Wielkiej Brytanii przez Rzymian. Akcja rozpoczyna się w 43 roku n.e. Armia Imperium Rzymskiego chce podbić Wyspy Brytyjskie zdominowane przez kulturę celtycką. By stawić czoła Imperium, córka króla Cantii (Kelly Reilly) musi zjednać siły z rywalką – królową Antedią (Zoë Wanamaker). Zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo oddziały rzymskie dowodzone są przez generała Aulusa Plautiusa (David Morrisey), który jest zmotywowany, by podbić kolejne ziemie dla Rzymu.

Brytaniafot. materiały HBO

Serial wyróżnia rozmach znany już z innych produkcji HBO (Gra o Tron czy Westworld). Scenariusz napisał Jez Butterworth (Pakt z diabłem i Spectre). Ciekawie zapowiadają się kreacje aktorskie stworzone przez  nominowanego dwukrotnie do nagrody BAFTA Davida Morrisseya (Stan gry), wyróżnioną nominacją do nagrody Cezara Kelly Reilly (Smak życia 2), Nikolaja Lie Kaasa (Jabłka Adama), Liany Cornell (Zostań, jeśli kochasz) oraz Zoë Wanamaker (Mój tydzień z Marilyn). Zdjęcia do serialu powstały w Pradze.

Informacja Prasowa od HBO Europe