Anthony Bourdain nie żyje. Szef kuchni miał 61 lat

CNN poinformowało, że Anthony Bourdain nie żyje. Amerykański szef kuchni, pisarz, prowadzący programów kulinarno-podróżniczych popełnił samobójstwo.

Anthony Bourdain został znaleziony w pokoju hotelowym w Strasbourgu we Francji, gdzie pracował na planie swojego programu Miejsca Nieznane. Według oficjalnych informacji CNN, Bourdain popełnił samobójstwo.

Jego zamiłowanie do wielkich przygód, nowych znajomości, doskonałego jedzenia i napojów oraz niezwykłe historie ze świata czyniły go wyjątkowym mówcą. Jego talenty nigdy nie przestawały nas zadziwiać i będzie nam go bardzo brakować. W tym trudnym czasie myślami i modlitwami jesteśmy z jego córką i rodziną – poinformowała stacja.

Bez Rezerwacji

Bourdain zyskał ogromną sławę w 2000 roku, gdy wydał swoją autobiograficzną książkę Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, na podstawie której później powstał serial komediowy Kill grillProwadził wiele programów telewizyjnych. Nie tylko Miejsca Nieznane, ale także Bez Rezerwacji. Zasiadł także w jury brytyjskiej i amerykańskiej edycji programu The Taste.

Poza telewizją, działał także jako autor książek o tematyce kulinarnej. Otwarcie walczył o prawa ludzi marginalizowanych oraz na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy w restauracjach.

Poprzez swoje programy telewizyjne i książki badał ludzką naturę i pomagał ludziom inaczej patrzeć na jedzenie, podróżowanie i siebie samych. W swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży – czytamy na portalu CNN.