Wakacyjne szaleństwo – ekologiczne rozwiązania na festiwalu 

0
14

Lato to czas niezapomnianych, ciepłych nocy pod sceną, w akompaniamencie muzyki ukochanego zespołu. Festiwale to jeden z głównych wyznaczników wakacji, bo… kto nie lubi tego niepowtarzalnego klimatu, który towarzyszy nam podczas sączenia piwa z czerwonego kubeczka? Aż chce się potańczyć! 

Są też niestety nieco mroczniejsze strony tego typu wydarzeń, a mianowicie sterty śmieci, a w nich wcześniej wspomniane plastikowe kubki, talerzyki, widelce… Oczywiście, letnie eventy to coś niezapomnianego, ale warto mimo wszystko zminimalizować ich wpływ na środowisko, tym bardziej że nowoczesne rozwiązania pozwalają zrobić to niskim kosztem! 

Jak zminimalizować ilość śmieci na festiwalach muzycznych?

Wielu osobom ekologiczne rozwiązania kojarzą się raczej z czymś drogi, trudnodostępnym i wyszukanym – nic bardziej mylnego! Asortyment hurtowni posiadających jednorazowe, ale przyjazne dla planety rozwiązania, jest naprawdę bogaty, a to wszystko za sprawą wykorzystania biodegradowalnych materiałów, takich jak mączka kukurydziana, włókna drzewne czy liście palmowe. Jak wiadomo, na festiwalach muzycznych praktycznie zawsze obecne są bary gastronomiczne, w tym food trucki. 

Pozornie tak niewielkie zmiany, jak zastąpienie plastikowych kubeczków czy sztućców ekologicznymi rozwiązaniami, mogą przynieść naprawdę ogromne rezultaty! Coraz więcej światowych liderów w organizacji tego typu wydarzeń decyduje się na ich implementację, co można dostrzec na przykład na TikToku, gdzie uczestnicy pokazują, jak spożywają jadalne talerze. Przestrzenie pełne plastikowych odpadów to niemiły widok i znacznie lepiej sprawdzają się ekologiczne opakowania jednorazowe, które po jakimś czasie zupełnie się rozłożą. 

Jakie ekologiczne produkty najlepiej sprawdzą się na letnich festiwalach? 

Jeśli to Ty jesteś właścicielem food trucka lub baru obsługującego uczestników tego typu wydarzeń, wszystko zależy od Ciebie i specyfiki serwowanych dań. Dostępnych rozwiązań jest naprawdę mnóstwo, a – jak już wcześniej wspomnieliśmy – asortyment hurtowni oferujących ekologiczne opakowania jednorazowe jest naprawdę bogaty. 

Biodegradowalne naczynia 

Ten rodzaj produktu sprawdzi się tak naprawdę w przypadku każdego biznesu. Niezależnie od tego, czy oferujesz burgery, pizzę, czy cokolwiek innego, ekologiczne naczynia na pewno Ci się przydadzą. To nie tylko lepsza z punktu widzenia planety, ale.. cóż, nie da się zaprzeczyć, że również estetyczniejsza opcja. Spójrz tylko, jak pięknie wyglądają talerze z liści palmowych! 

Ekologiczne kubeczki 

Nie ma festiwalu bez piwa i drinków, dlatego warto zadbać, aby także te elementy w jak najmniejszym stopniu wpływały na środowisko. Z pomocą przychodzą nieprzemakalne kubki papierowe lub z mączki kukurydzianej, które oprócz wygody zachwycają mnogością wzorów i kolorów. 

Drewniane sztućce 

Są one coraz łatwiej dostępne w największych marketach, także z pewnością większość z nas już miała z nimi coś do czynienia. To trwalsza, ładniejsza i lepsza dla planety alternatywa dla łamiących się plastikowych widelców i noży. 

 Gdzie dostać ekologiczne produkty niezbędne na festiwalach? 

 Trendy związane ze zrównoważonym rozwojem sprawiają, że coraz więcej osób angażuje się w kwestie związane ze środowiskiem, a więc potrzeba na biodegradowalne produkty stale się zwiększa. Najlepszym pomysłem jest zamówić je z hurtowni opakowań jednorazowych, która dzięki bogatemu asortymentowi, pozwoli zamówić wszystko w jednym miejscu. Serdecznie zapraszamy do Cantino, gdzie znajdziesz to, czego szukasz! 

Artykuł sponsorowany / reklama
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments