Przygotowanie do matury z przedmiotów przyrodniczych – repetytoria „Nowa Matura”

Matura z matematyki, biologii, chemii czy geografii może sprawiać wiele problemów uczniom, którzy nie są typowymi „umysłami ścisłymi”. Nawet młodzież uzdolniona w tym kierunku musi jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie: wyćwiczenie rozwiązywania zadań pojawiających się najczęściej na maturze jest niezbędne, aby nic nie zepsuło planów dostania się na wymarzony kierunek studiów. W przygotowaniu do egzaminów pomocne będą podręczniki Wydawnictwa Nowa Matura.

Jak przygotować się do matury z biologii?

Maturzyści zamierzający ubiegać się o przyjęcie na uczelnie medyczne muszą zdać egzamin dojrzałości z biologii na tyle dobrze, aby pokonać liczną konkurencję. Pomocne będą zbiory zadań z odpowiedziami, zawierające wiedzę z całego zakresu wymaganego na maturze. Genetyka, anatomia i fizjologia człowieka, wiedza o roślinach, zwierzętach i innych organizmach, a także zagadnienia dotyczące ekologii i przebiegu ewolucji to tylko niektóre z tematów, które porusza trzytomowy zbiór zadań Wydawnictwa Nowa Matura.

Matura z chemii: repetytoria i zbiory zadań

Osoby zdające maturę z chemii muszą doskonale poznać zagadnienia chemii fizycznej, organicznej i nieorganicznej. Wszystkie tematy ujęte w podstawie programowej uczniowie mogą wyćwiczyć ze zbiorami zadań z chemii Wydawnictwa Nowa Matura. Stale aktualizowane materiały pozwalają sprawdzić, czy wiedza obowiązująca na egzaminie maturalnym została już opanowana w stopniu wystarczającym, aby zdać maturę z dobrym wynikiem i dostać się na wymarzony kierunek studiów.

Przygotowanie do matury z matematyki: przydatne podręczniki

Od 2010 roku matura z matematyki jest obowiązkowa. Podchodzą do niej już nie tylko kandydaci zainteresowani studiami wyższymi na kierunkach ścisłych, ale wszyscy uczniowie. Wydawnictwo Nowa Matura proponuje podręczniki z testami pomagającymi w przygotowaniu do egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Skorzystają z nich zarówno uzdolnieni matematycznie uczniowie, jak i młodzi ludzie o umysłach typowo humanistycznych: książki zawierające po ponad 300 zadań z odpowiedziami pomagają uporządkować wiedzę i wyćwiczyć umiejętności wymagane na egzaminie.

Matura z geografii – zadania

Geografia fizyczna i społeczno-ekonomiczna to obszary, z których wiedza obowiązuje wszystkich uczniów podchodzących do matury z geografii. Uczniowie myślący o takich studiach jak kartografia, geoinformatyka czy inne kierunki przyrodnicze powinni zadbać o wyjątkowo staranne przygotowanie: pomoże im w tym zbiór zadań zawierający kilkaset pytań i odpowiedzi wraz z obszernym wyjaśnieniem. Ćwiczenie to podstawa, aby osiągnąć dobry wynik na maturze, dlatego każdy uczeń szykujący się do tego egzaminu powinien zaopatrzyć się w odpowiedni podręcznik.

Artykuł partnerski