Najlepsze symulatory gier wszech czasów

Najlepsze symulatory gier wszech czasów
Źródło - WhitePress

Lubisz własne życie, ale czasem marzysz, by stać się kimś zupełnie innym? Chciałbyś wcielić się w postać sprytnego złodzieja, poczuć adrenalinę towarzyszącą rajdowcom czy zaaranżować niezapomnianą imprezę przy basenie? Gry symulacyjne pozwalają czerpać radość z wchodzenia w różne role i próbowania swoich sił w sytuacjach niezwykle dalekich od Twojej szarej rzeczywistości. Poznaj najpopularniejsze symulatory i wybierz rolę, w którą chciałbyś się wcielić!

Gra symulacyjna — na czym to polega?

Założeniem gry symulacyjnej jest odwzorowanie codziennych sytuacji w możliwe realistyczny sposób. Pozwala to na wcielenie się w rolę osoby, z którą w rzeczywistości nie masz zbyt wiele wspólnego. W jednej chwili stać się możesz kierowcą rajdowym, pilotem, przebiegłym przestępcą czy… spokojnym farmerem. To świetna zabawa i możliwość oderwania się na chwilę od swojej własnej codzienności — zanurzasz się całkowicie w alternatywnym świecie.

The Sims — kultowa gra, która nigdy się nie nudzi

The Sims to komputerowa gra symulacyjna, która powstała już niemal 20 lat temu, a jednak aż do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Na czym polega fenomen tej gry? Możesz kierować w niej życiem wirtualnych postaci, które toczą bogate życie społeczne i posiadają różne cele rozwojowe. Twoim zadaniem jest organizowanie ich czasu i zarządzenie nim w taki sposób, by zapewnić swoim „Simsom” dobrobyt. Możliwość wcielania się w różne role i korzystania z niezwykle szerokiej gamy dodatków sprawia, że gra nigdy się nie nudzi i oferuje wciąż nowe, atrakcyjne skrypty sytuacyjne (sprawdź nowe dodatki do the sims 4).

Sięgając po nowe dodatki do The Sims, możesz m.in. opiekować się domowymi zwierzątkami, wyruszyć w ekscytującą podróż po tropikalnej dżungli, zostać prawdziwym celebrytą czy urządzić wyrafinowane przyjęcie.

Najlepsze symulatory gier wszech czasów
Źródło – WhitePress

Gry, dzięki którym zostaniesz rolnikiem

Statystyki wyraźnie wskazują, że dla wielu osób szczególnie ciekawe jest wcielenie się w postać rolnika. Ogromnym powodzeniem cieszy się np. gra Farming Simulator, w której możesz zarządzać farmą, decydować o rodzaju i ilości upraw, zajmować się kompletowaniem zestawu niezbędnych maszyn oraz narzędzi. Inne gry symulacyjne o podobnym charakterze to np. Pure Farming czy Farm Together, w którym możesz zabawić się w trybie multiplayer.

Gry symulacyjne dla miłośników różnych pojazdów

Symulatory jazdy to osobna kategoria gier symulacyjnych, ciesząca się od lat niesłabnącym powodzeniem. Nieważne, czy marzysz o kierowaniu szybkim autem rajdowym, potężną ciężarówką, szkolnym autobusem, statkiem czy samolotem — bez problemu znajdziesz propozycje, które pomogą Ci wcielić się w wymarzone role. Do kultowych gier z tej serii należą m.in. Trainz Railroad Simulator, Euro Truck Simulator, Flight Sim World bądź słynny DiRT.

Najlepsze symulatory gier wszech czasów
Źródło – WhitePress

Spróbuj swoich sił w innym zawodzie

Ciekawą i inspirującą grupę gier symulacyjnych stanowią propozycje, w których wcielasz się w osobę pracującą w jakimś konkretnym zawodzie lub rozpoczynającą prowadzenie własnego biznesu. Wiele z takich symulatorów ma pewien aspekt edukacyjny, o ile oczywiście oddają możliwie dobrze realia danej branży. Masz więc okazję, by otworzyć np. własną restaurację czy firmę remontową (Generalne Remonty Domów: House Flipper). Na rynku znajdziesz też symulatory nieco mniej popularnych zajęć — jednak wcielenie się w postać złodzieja (Thief Simulator) lub poszukiwacza skarbów będzie bez wątpienia niezmiernie ekscytujące!

 

Artykuł partnerski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o