Co sprawdzić przed kupnem mieszkania?

3
74

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, obciążających nas finansowo, ale jednocześnie zapewniających samodzielność. Mieszkania w Trójmieście cieszą się dużą popularnością ze względu na dogodną lokalizację i możliwości rozwoju zawodowego. Czego powinno się sprawdzić przed zakupem mieszkania w Trójmieście?

Lokalizacja i opłaty

Przed zakupem mieszkania w Trójmieście warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Lokalizacja mieszkania jest szczególnie ważna, czy powinna być dobrze skomunikowana, czy może uciec od miejskiego zgiełku. Opłaty za czynsz, fundusz remontowy, sprzątanie wspólnych części oraz przewidywane zużycie wody i energii powinny być dobrze obliczone przed podpisaniem umowy deweloperskiej. Standard deweloperski obejmuje zamontowanie okien, drzwi, parapetów, instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz przygotowanie ścian i podłóg. Niektórzy deweloperzy oferują podwyższony standard, w tym szpachlowanie ścian i sufitów, malowanie na biało, montaż granitowych parapetów czy wykończenie balkonu. Umowa deweloperska powinna zawierać informacje o stronach umowy, szczegóły dotyczące przedsięwzięcia, terminy rozpoczęcia i zakończenia prac, cenę lokalu i warunki płatności.

Wpływ nowoczesnej technologii na nasze życie jest niezaprzeczalny. W dzisiejszych czasach stała się ona nieodzowną częścią naszego codziennego życia i zmieniła sposób interakcji, pracy i rozrywki. Jej wpływ można dostrzec w niemal każdym aspekcie naszego życia, od komunikacji po edukację i rozrywkę. Nie ma wątpliwości, że technologia zrewolucjonizowała sposób, w jaki żyjemy, czyniąc nasze życie łatwiejszym i wygodniejszym.

Standard wykończenia zawarty w umowie deweloperskiej

Stan deweloperski jest pojęciem, które nie jest jeszcze określone prawnie. Powszechnie rozumie się go jako stan, w którym mieszkanie oddaje do użytku nabywcom mieszkania inwestor (deweloper). Mieszkania w Trójmieście są mieszkaniami, które wyróżniają się najwyższym standardem deweloperskim ze względu na ogromną konkurencję wśród deweloperów i pragnienie sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Standard deweloperski obejmuje zamontowanie okien, drzwi, parapetów (wewnętrznych i zewnętrznych) ; rozprowadzenie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej; przygotowanie ścian i podłóg pod dalsze prace (wykonana została wylew podłogi, otynkowanie, gładzie). Deweloper Gdańsk, tj. Activa oferuje mieszkania w Trójmieście w podwyższonym standardzie deweloperski obejmującym szpachlowanie ścian i sufitów oraz malowanie ich na biało, montaż granitowych parapetów, wykończenie balkonów (najczęściej materiałami antypoślizgowymi czy też deskami kompozytowymi), montaż grzejników czy nawet montaż osprzętu elektrycznego. Niezależnie od tego jak miałby wyglądać standard deweloperski oferowany przez dewelopera – musi on zostać określony w umowie deweloperskiej.

Umowa deweloperska

Umowa deweloperska jest dokumentem opisującym zobowiązanie wykonane przez dewelopera i prawa oraz obowiązki zarówno inwestora jak i kupującego. Jest konieczne zawarcie umowy w formie aktu notarialnego, aby miała ona moc prawną. Zazwyczaj umowa ta powinna zawierać informacje na temat stron umowy, w tym szczegóły dotyczące przedsięwzięcia, cenę lokalu, terminy realizacji i warunki płatności (w tym rachunek powierniczy), oraz inne aspekty.

Artykuł sponsorowany / reklama
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ylon
Ylon
1 rok temu

Warto sprawdzić czy deweloper nie widnieje w bazie KRD, sporo się słyszy przecież o tych sytuacjach, że deweloper ma długi a potem pozostają ludzie bez mieszkania

Heidi
Heidi
1 rok temu

Nie tylko deweloperów warto w KRD sprawdzać, właścicieli mieszkania jeśli kupujemy prywatnie mieszkanie też warto sprawdzić

Cezary
Cezary
11 miesięcy temu

Przed kupnem mieszkania najlepiej sprawdzić, czy deweloper nie widnieje w bazie KRD