W sieci właśnie ukazał się najnowszy i zarazem ostatni singiel promujący płytę A. Agi Czyż, pt. Więcej.
Aga Czyż to wokalistka i kompozytorka z Poznania. Szerszej publiczności Aga dała się poznać w 2013 roku kiedy wzięła udział w programie The Voice of Poland (trafiła do drużyny Marii Sadowskiej). Jednak na długo przed programem Aga komponowała własne piosenki, które obok coverów, zamieszczała na swoim kanale YouTube.
A.
„A.” to zbiór 9 utworów o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Album ten nagrany został w przepięknym studio, RecPublica, w Lubrzy, w 4-osobowym składzie. Nagrania zarejestrowane zostały na tzw. setkę. Aga oraz muzycy (Jacek Szwaj, Damian Kostka, Mateusz Brzostowski) nagrywali wszystko jednocześnie, w tym samym czasie, co jest obecnie rzadko spotykane i rzadko praktykowane, a tworzy niepowtarzalną energię i nastrój. Nad realizacją, mixem i masteringiem płyty czuwał Łukasz Olejarczyk, współodpowiedzialny za brzmienie albumów takich artystów jak m.in. Anita Lipnicka czy Bisquit.
Wychowywałam się na twórczości the Beatles, Sade, George’a Michael’a czy the Carpenters, u których melodyjność i prostota kompozycji w dobrym tego słowa znaczeniu były kluczowe. W połączeniu z ciepłymi, charakterystycznymi wokalami ich muzyka stawała się ponadczasowa. Mimo, że to moja pierwsza płyta i mam jeszcze bardzo dużo do nauki to mam cichą nadzieję, że to o czym wspomniałam udało mi się zawrzeć na tym albumie mówi o swojej debiutanckiej płycie artystka.
Trzeci i ostatni singiel
W sieci właśnie pojawił się klip do utworu Więcej. Po singlach Momenty i Kawałek po kawałku jest to trzeci i ostatni utwór promujący to wydawnictwo. Autorką tekstu jest sama wokalistka, natomiast muzyka to efekt współpracy Agi i Rafała Lewickiego. Teledysk do singla jest minimalistyczny i klaustrofobiczny, ponieważ ogranicza się do jednego planu zdjęciowego jakim jest wnętrze auta. Za zdjęcia do klipu odpowiedzialny jest Michał Francuzik.
Więcej to opis krajobrazu po bitwie, po kłótni między dwojgiem ludzi. Obie strony przeżywają skutki konfrontacji inaczej. Jego chłód i obojętność mieszają się z jej rozgoryczeniem i żalem – podkreśla Aga Czyż.