Muzyczny raj w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie

0
432
źródło: FanPage

Nasi rodzice – a nawet dziadkowie – doskonale pamiętają kultowy, jarociński festiwal muzyczny. Choć teraz wygląda on inaczej, to wciąż można poczuć czym był dla nich ten festiwal – a to wszystko dzięki Spichlerzowi Polskiego Rocka, który prowadzi Muzeum Regionalne w Jarocinie.

O Muzeum – historia

Budynek Spichlerza Polskiego Rocka znajduje się, rzecz jasna, w Jarocinie na ulicy Poznańskiej 2. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 17 lipca 2014 roku i od tamtej pory Muzeum zbiera same pozytywne opinie.

Tak naprawdę Spichlerz Polskiego Rocka to nazwa projektu, który został zrealizowany przez Muzeum Regionalne w Jarocinie. Celem było stworzenie w Jarocinie miejsca, które będzie prezentowało ponad pięćdziesięcioletnią historię polskiego rocka. Tak też się stało, ponieważ w samym Spichlerzu możemy ujrzeć różnorodne zbiory – są to między innymi filmy, fotografie, plakaty, czasopisma, teksty utworów, płyty, kasety magnetofonowe, prace plastyczne, ubrania i wiele, wiele więcej.

Godziny otwarcia

Spichlerz Polskiego Rocka jest nieczynny tylko w poniedziałki. Od wtorku do piątku można zwiedzić w godzinach 9:00-16:00, zaś w soboty i niedziele – 11:00-18:00.

Bilety

Zacznijmy od tego, iż cały obiekt jest dostosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejściówki są dostępne dla zwiedzających indywidualnie oraz dla grup zorganizowanych. Nie zabrakło również biletów ulgowych, a nawet bezpłatnych wstępów. I wiele, wiele innych opcji.

Dla zwiedzających indywidualnie jeden bilet normalny kosztuje 15 złotych, zaś dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 10 złotych za osobę. Bilet ulgowy to 10 złotych, a dla posiadaczy wcześnie wspomnianej karty – 7 złotych. Są także bilety rodzinne od 3 do 5 osób, aczkolwiek musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia i jedna poniżej 18 roku życia. Wówczas zapłacą 35 złotych. Bilety grupowe (normalne) – powyżej 5 osób – to 10 złotych za osobę, a ulgowe to 7 złotych za osobę.

Jednakże to nie wszystko! Kolejne opcje to grupy zorganizowane. Czyli zwiedzanie z przewodnikiem i zajęcia edukacyjne. Bilet normalny kosztuje 10 złotych za osobę, a ulgowy – 7 złotych. Do tego pobierana jest opłata organizacyjna. Za grupę do 25 osób zapłacimy 40 złotych – kwota jest doliczona do zwiedzania z przewodnikiem lub zajęć edukacyjnych. Ponadto warsztaty edukacyjne kosztują 10 złotych za osobę – tak samo wydarzenia muzealne, ale bez koncertów. Warsztaty urodzinowe to 250 złotych.

Ulgi biletowe

Jak zdążyliśmy przeczytać, są bilety ulgowe. Komu one przysługują? Dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, nauczycielom, pracownikom resortu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.

Oprócz biletów ulgowych, jest możliwość wstępu bezpłatnego. To już przysługuje dzieciom poniżej 7 roku życia, pracownikom muzeów, opiekunom grup uczestniczących w oprowadzaniu lub lekcji muzealnej, członkom organizacji(Stowarzyszenie Muzeów Na Wolnym Powietrzu w Polsce, Stowarzyszenie Muzealników Polskich, Międzynarodowa Rada Muzeów, Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków), honorowym obywatelom Jarocina, osobom odznaczonym (Order Orła Białego, Order Zasługi Rzeczypospolitej Polski, medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, odznaka honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej lub Za opiekę nad zabytkami) oraz wyróżnionym tytułem honorowym – Zasłużony dla Kultury Narodowej.

Pamiętajmy, iż dniem wolnym od odpłat za wstęp na wystawę stałą w Spichlerzu Polskiego Rocka jest każdy wtorek.

Spichlerz Polskiego Rocka to miejsce warte odwiedzenia nie tylko przez bywalców festiwalu, ale również każdego miłośnika polskiej muzyki rockowej.

Aby napisać ten artykuł, skorzystałam z informacji znajdujących się na oficjalnej stronie internetowej i stronie na Facebooku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments