Klawo, jadziem ! Czyli nowości Stanisława Grzesiuka

Stanisław Grzesiuk znany jest wszystkim Polakom przede wszystkim ze sprytu i niebanalnego poczucia humoru. Grajek, kawalarz i obrońca słabszych. Człowiek, który nigdy się nie poddaje i dąży do celu. Utalentowany pisarz, który wydał trzy książki; Pięć lat kacetu, Boso, ale w ostrogach, oraz Na marginesie życia. Wszystkie z powodzeniem doczekały się nowych, nieocenzurowanych wydań.

Nieznane teksty Grzesiuka

Po sukcesie trylogii Pięć lat kacetu, Boso, ale w ostrogach i Na marginesie życia przyszedł czas na coś nowego. Niewielu wie, że warszawski zawadiaka oprócz książek pisał także inne teksty. Klawo, jadziem to zbiór opowiadań, felietonów i piosenek o jego ukochanej stolicy. Ponadto w książce znajdują się rękopisy, nieopublikowane zdjęcia oraz rodzinne pamiątki rodzinne.
Premiera wydania już 29.01.2019 roku !
Zatem klawo, jadziem !

Gdy ktoś w miejscu publicznym zachowuje się inaczej, jak tego wymagał warszawski sposób bycia, słyszy się uwagi: “Ty, warszawiak z oranego”. “Sieczkobrzęku”. “Zielona Warszawa przemawia”. To reaguje typowy warszawiak. Wyczuwa się brak specyficznego, ciętego, lecz grzecznego humoru i swoistego warszawskiego fasonu. “Reszty nie trzeba” – a piechotą wróci do domu. “Boso, ale w ostrogach”. Forsy nie ma, ale na spotkanie ostatnie pół kilometra przejedzie taksówką. Warszawski fason.
Stanisław Grzesiuk

Stanisław Grzesiuk (1919-1963) – pisarz, grajek, twórca warszawskiej kultury ulicy, bard Czerniakowa. Urodzony w Małkowie koło Chełma, w wieku 2 lat na stałe przeprowadził się do Warszawy, którą pokochał. Aresztowany podczas okupacji i zmuszony do robót przymusowych w Niemczech, następnie zesłany do obozów koncentracyjnych. W 1945 roku odzyskał wolność i wrócił do kraju. Do końca zmagał się z obozową chorobą, jaką była gruźlica. Autor trylogii; Pięć lat kacetu, Boso, ale w ostrogach, Na marginesie życia.

 

Źródło: www.proszynski.pl