Musical “Once” w Teatrze Muzycznym ROMA [zapowiedź]

W Teatrze Muzycznym ROMA od kilku miesięcy trwają przygotowania do musicalu Once. Premiera odbędzie się 12 maja na Novej Scenie.

Once to amerykański musical z 2011 roku (na podstawie filmu Johna Carneya pod tym samym tytułem), którego autorami są Enda Walsh, Glen Hansard i Markéta Irglová. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA, jak i w wielu innych krajach (Wielka Brytania, Irlandia, Kanada, Korea Południowa). Zostało obsypane licznymi wyróżnieniami. Otrzymało m.in. osiem najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród teatralnych Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a tak że nagrodę Grammy za najlepszą płytę musicalową.

MIEJSCE AKCJI

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, jaka rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siła tej inscenizacji to niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek, a główny ich temat – niespełniona miłość i pogoń za marzeniami.

ONCE – REALIZATORZY I OBSADA  

W zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza próba czytana, którą poprowadził reżyser spektaklu, Wojciech Kępczyński. Obecna była pełna obsada (aktorzy są jednocześnie muzykami) oraz twórcy i realizatorzy przedstawienia. W głównej roli żeńskiej wystąpią zamiennie Marta Wągrocka i Monika Rygasiewicz, a do głównej roli męskiej przygotowują się Adam Krylik i Mariusz Totoszko. We wspomnianej próbie uczestniczyli również: tłumacz libretta i kierownik literacki TM ROMA — Michał Wojnarowski, kierownik muzyczny — Jakub Lubowicz, choreograf a jednocześnie asystent reżysera — Agnieszka Brańska, odpowiedzialna za przygotowanie wokalne Lena Zuchniak oraz Ewa Konstancja Bułhak z Akademii Teatralnej.

Obecnie trwają już przygotowania muzyczne, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na pierwsze działania z reżyserem.

BILETY

Bilety są już w sprzedaży na stronie internetowej TM ROMA na następujące terminy:

12 maja, godzina 19:00 – premiera

13 maja, godzina 18:00

17, 18 , 19 i 20 maja, godzina 19:30

 

Informacje i zdjęcie – materiały promocyjne TM Roma.