Emigranci w Teatrze Polskim we Wrocławiu [ZAPOWIEDŹ]

Już w ten weekend wystawieni zostaną Emigranci w Teatrze Polskim w wykonaniu międzynarodowego duetu Wsiewołoda Chubenki i Stanisława Melskiego, który jest także reżyserem tej adaptacji.

EMIGRANCI WRACAJĄ DO TEATRU

Na scenie Teatru Polskiego zderzymy się z wybitnym dziełem Sławomira Mrożka ukazującym konflikt i dialog intelektualisty z robotnikiem. Cała akcja odbywa się na obczyźnie, gdzie tym bardziej wyczuwalne jest wykluczenie uczestników tego sporu.

W dramacie, który po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1974 roku, mamy do czynienia ze zmaganiami wyzwolenia się jednostki spod panowania systemu i władzy. Przybliżając szczegółowe informacje – cała akcja obejmuje wieczór i noc sylwestrową w obskurnym pokoju, co więcej przypada ona na czasy PRL-u.

Emigranci w Teatrze Polskim we Wrocławiu
fot. Teatr Polski we Wrocławiu

Zachęcam do zapoznania się z Emigrantami Mrożka lub jego interpretacjami nie tylko we Wrocławiu. Wiele miast już dawno zainteresowało się problematyką tego dramatu (na przykład Kraków – spektakl w reżyserii Andrzeja Wajdy), jest również spektakl wyreżyserowany przez Kazimierza Kutza w Teatrze Telewizji. W tych wszystkich odsłonach możemy doświadczyć umiejętności zafascynowania odbiorcy tego tekstu objawiającej się w najróżniejszych interpretacjach. Mimo tego, że, jak się zdaje, zapomnieliśmy o powojennym polskim tekście dramatycznym, a nawet zepchnęliśmy go ze sceny teatralnej, dzisiaj zauważamy jego zwycięstwo.

“Teatr Polski we Wrocławiu serdecznie zaprasza – Emigranci,  Scena na Świebodzkim, 10-13 maja 2018 r. Spektakl grany jest w wersji dwujęzycznej.” – Teatr Polski

Zobacz więcej: Teatr Polski