Powrót matki roju na łono multiplayera. Zapowiedź StarCraft: Remastered

StarCraft: Remastered https://ocdn.eu/images/pulscms/M2Y7MDA_/c7b01558b12858812b6266f8af5b9c1d.png
https://ocdn.eu/images/pulscms/M2Y7MDA_/c7b01558b12858812b6266f8af5b9c1d.png

Wraca wielki RTS z końca lat 90tych. Już 14 sierpnia premierę będzie miał StarCraft: Remastered. Grą od Blizzarda warto się zainteresować, bowiem remaster, poza tak oczywistymi kwestiami, jak podbicie rozdzielczości, oferuje także kilka innych, o których niżej.

Co to StarCraft?

StarCraft: Remastered za pasem, jeśli jednak jakimś cudem nie słyszeliście o StarCrafcie to czytajcie uważnie. Jest to RTS wydany w 1998 roku. Gra utrzymana jest w klimatach science fiction i opowiada o odległej przyszłości, w której rasa ludzi (tutaj reprezentowanych przez Imprerium Terran) napotyka na skraju galaktyki nowe rasy: insektoidalną, niebezpieczną rasę Zergów, oraz zaawansowanych technologicznie i dumnych Protossów. Między rasami wywiązuje się wojna a gracz ma okazję stanąć po każdej ze stron i walczyć z dwoma pozostałymi. Tytuł oferuje odpowiednie zróżnicowanie i balans poszczególnych frakcji. Gra była bardzo popularna przed premierą drugiej części i kładła podwaliny pod popularny dziś e-sport.

Co nowego w StarCraft: Remastered ?

Tytuł oferuje szereg zmian wcale nie tak oczywistych w obecnej polityce odnawiania starych gier. Przede wszystkim zmiany dotyczą oprawy audiowizualnej i kwestii sieciowych. Co się tyczy tego pierwszego, to gra otrzyma wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych, aż do 4k. Nie jest to jednak najlepsza wiadomość: wszystkie modele postaci zostały poprawione, choć zachowały dwuwymiarowość. Do tego procesowi odnawiania poddana została także ścieżka dźwiękowa. Gra wzbogaciła się także o nowe ilustracje wzbogacające fabułę.

Jeśli zaś chodzi o kwestie sieciowe, to gra otrzymała wsparcie dla zaawansowanego matchmakingu, fanowskich map i zapisów w chmurze, a ponadto wprowadzony został system szybkich powtórek, czy szybkiego przypisywania funkcji do klawiszy. Wygląda na to, że Blizzard nie omieszka spróbować wskrzesić nieco swoją e-sportową matkę roju.

Znalezione obrazy dla zapytania starcraft: remastered https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/blog_header/gh/GH6BTZL2VHK01491849750210.jpg
Poprawione modele baz matek i inteface’u dla poszczególnych ras

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

Procesor – Intel Pentium D 2.2 GHz

Pamięć RAM – 2 GB

Karta graficzna – 256 MB GeForce 6800 GT

Dysk twardy – 2.8 GB

System operacyjny – Windows 7, 8, 10

Zalecane:

Procesor – Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz

Pamięć RAM – 4 GB

Karta graficzna – 512 MB GeForce 8800 GT

Dysk twardy – 2.8 GB

System operacyjny – Windows 10 64-bit

Dodatkowe informacje:

  • Gra dozwolona jest dla graczy od 16 roku życia.
  • Gra uzyska wsparcie dla ośmiu języków, których nie było w dniu premiery w 1998 roku (w tym dla języka polskiego)