Powrót do horroru w obiektywie kamery. Zapowiedź Outlast 2

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/10/Outlast-2-2.png
http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/10/Outlast-2-2.png

Outlast 2 pojawi się już w najbliższych dniach. Zachęcamy was z tej okazji do zapoznania się z tym, co twórcy planują oddać w nasze ręce w dniu premiery, która odbędzie się 25 kwietnia. Gra ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Szał na pierwszoosobowe survival horrory nieco przygasa, jednak gatunek ten wciąż cieszy się ogromną popularnością. Outlast 2 to kontynuacja gorąco przyjętego survival horroru z 2013 roku, który garściami czerpał z produkcji takich, jak Amnesia, czy Penumbra. Gra ukaże się 25 kwietnia i wyjdzie na blaszaki oraz konsole ósmej generacji Sony i Microsoftu.

 

Koniec świata przy Kanionie Kolorado

W drugiej części gry wcielamy się w postać dziennikarza – Blake’a Langermanna, który wraz z żoną Lynn podróżuje do regionu Supai leżącego w Arizonie (w niedalekim sąsiedztwie Kanionu Kolorado). Udają się tam, aby rozwiązać zagadkę śmierci anonimowej kobiety, co do której nie jest pewne, czy została zamordowana, czy popełniła samobójstwo. Nie należy się jednak obawiać, że klimat zaszczucia poprzedniej części przepadnie, bowiem już w pierwszych chwilach małżeństwo zostaje rozdzielone przez katastrofę helikoptera. Bohater zaczyna szukać swojej żony, jednak trafia na agresywnych tubylców wierzących w zbliżający się koniec świata.

Wciąż ten sam, dobry straszak

Druga część Outlast nie stawia na rewolucję, ani nawet na znaczną ewolucję. To wciąż ten sam schemat, który tak bardzo spodobał się graczom. Są jednak pewne usprawnienia. Przede wszystkim teren akcji jest o wiele bardziej rozległy. W przeciwieństwie do korytarzowych lokacji ze szpitala psychiatrycznego w pierwszym Outlast, druga część oferuje otwarte i rozległe tereny wioski i okolic. Pola kukurydzy, czy liczne budowle to nowe pole działań dla protagonisty. Poza zwykłymi ruchami może on także skakać i wspinać się.

Znalezione obrazy dla zapytania outlast 2 corn
Chowanie się w polach kukurydzy może trzymać napięcie. Źródło obrazka – Rock, Paper, Shotgun

Głównym elementem rozgrywki jest w dalszym ciągu eksploracja. W Outlast 2 przetrząsamy przedstawione tereny w poszukiwaniu zaginionej małżonki. Ważne jest odpowiednie rozglądanie się, aby nie przegapić żadnych przedmiotów, jak baterie zasilające kamerę. Nie jest to jednak droga przez piękne i bogate krajobrazy. Większość akcji dzieje się w nocy, a po piętach bezustannie depczą nam groźni tubylcy, którzy chcą nas zabić. Protagonista w starciu z nimi jest kompletnie bezbronny. Wyposażony jest jedynie w kamerę, której tryb noktowizora pozwala mu widzieć ich w ciemności, a dwa mikrofony nasłuchiwać skąd dochodzą. Wobec tego zmuszony jest uciekać, chować się przed nimi.

W Outlast 2 AI ma zostać usprawnione. Jeśli zgubimy pościg, to oprawcy nie wrócą do swoich zajęć, a będą nas poszukiwać. Ciekawie wygląda także drobny szczegół w postaci tego, że nasz bohater nosi okulary. Jeśli zostaniemy powaleni, spadną one z naszej głowy a obraz będzie rozmazany do póki ich nie podniesiemy. Bardzo podoba mi się ten element.

Mroczny, przyzwoicie wyglądający świat

Gra ma ukazać się na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 3. Twórcy dokonali takiego wyboru, by przenieść z poprzedniej produkcji assety animacji, skryptów i tym podobnych. Otoczenie trzyma wysoki poziom, ciesząc oczy. Dodatkowo muzyka z gameplay’ów przedstawionych na E3 i później stwarza dodatkowe napięcie.

Wymagania sprzętowe

Rekomendowane:

Procesor – Intel Core i5 3.0 GHz;

Pamięć RAM – 8 GB RAM

Karta graficzna – 1,5 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza;

Dysk twardy – 30 GB HDD;

System operacyjny – Windows Vista/7/8/10 64-bit.

Minimalne:

Procesor – Intel Core i3-530 2.93 GHz;

Pamięć RAM – 4 GB RAM;

Karta graficzna – 1 GB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870 lub lepsza;

Dysk twardy – 30 GB HDD;

System operacyjny – Windows Vista/7/8/10 64-bit.

Dodatkowe informacje

  • Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18;
  • Tytuł ukaże się w kinowej wersji polskiej.