The Walking Dead The Final Season – premiera

The Walking Dead The Final Season

14 sierpnia ukazał się pierwszy epizod ostatniego sezonu Żywych Trupów. Czas na wielkie podsumowanie i zakończenie historii, którą mogliśmy śledzić od 2012 roku. Co nowego ma nam do zaoferowania The Walking Dead The Final Season i jak na chwilę po premierze gracze odbierają pierwszy odcinek?

Pierwszy sezon The Walking Dead został wydany przez Telltale Games w 2012 roku. Gra znalazła wówczas rzeszę fanów i cieszyła się ogromną popularnością. Świetna fabuła, innowacyjny sposób na przedstawienie historii, zaskakujące zakończenia i emocje wyciskające łzy z oczu. Oto co czyniło tę produkcję świetną i uwielbianą przez wielu. Kolejne sezony niestety nie spotykały się już z tak pozytywnym odbiorem. Nie były złe, ale czegoś w nich brakowało. Być może gracze tak zakochali się w pierwszej części, że oczekiwania co do następnych były zbyt duże. Być może też przyczyniło się do tego wydane w międzyczasie kapitalne Life is Strange, opierające się na bardzo podobnej koncepcji. Dzisiaj silnik The Walking Dead The Final Season wydaje się już nieco przestarzały, a sama gra nie zachwyca innowacją tak jak kiedyś. Twórcy zdają się mieć jednak na to sposób i zamierzają zakończyć tę serię z klasą.

Co czeka nas w ostatnim sezonie?

W The Walking Dead The Final Season fabuła znów pozwoli nam pokierować losami doskonale znanej Clementine. Ta część ma być podsumowaniem jej przygód w świecie ogarniętym przez zombie. Pojawi się także nasz dobry znajomy AJ, którym główna bohaterka ponownie będzie się opiekować. Całość ma się składać z czterech epizodów, a nie z pięciu tak jak w przypadku poprzednich odsłon. Co do pozostałych kwestii wydawania odcinków będzie podobnie. Kolejne fragmenty opowieści będą ukazywać się w kilkutygodniowych odstępach. Gra ukazała się na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jak na razie nie wiadomo, czy będzie także wersja mobilna, chociaż w przypadku poprzednich części była, więc i teraz jest na to duża szansa. The Walking Dead The Final Season ponownie nie oferuje oficjalnej polskiej wersji językowej. Prawdopodobnie możemy jednak liczyć na nieoceniony w kwestii spolszczeń do tej serii serwis Graj Po Polsku.

The Walking Dead: The Final Season
Nowy sezon, nowe postacie i jeszcze twardsza Clementine.

Jak wypada pierwszy epizod The Walking Dead The Final Season?

Opinie recenzentów na chwilę po premierze oscylują raczej w okolicach ocen średnio-dobrych. Grze zarzucana jest przede wszystkim monotonia i niedodanie niczego nowego w stosunku do poprzedniczek. Co więcej, pierwszy odcinek jest zbyt przewidywalny, a każda intryga wyczuwalna na kilometr. Oprócz tego decyzje są momentami nielogiczne, a gra nie pozwala nam na zastosowanie takiego wyboru, jaki faktycznie chcielibyśmy podjąć. Jako zalety już tradycyjnie można wymienić dobrą fabułę i częściowe uczestniczenie w niej, a także ciekawe kreacje postaci. Grafika w The Walking Dead The Final Season również stoi na wysokim poziomie.

Na Steamie możemy znaleźć darmowe demo tej gry. Warto sprawdzić, co Telltale zaoferuje nam tym razem.

Drugi sezon The Wolf Among Us opóźniony

Drugi sezon The Wolf Among Us opóźniony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here