Strzelec wyborowy w nowych szatach. Zapowiedź Sniper Ghost Warrior 3

https://www.a90skid.com/wp-content/uploads/2017/03/Sniper-Ghost-Warrior-3.jpg
https://www.a90skid.com/wp-content/uploads/2017/03/Sniper-Ghost-Warrior-3.jpg

Sniper Ghost Warrior 3 to tytuł, w którym wielu pokłada liczne nadzieje. Po dwóch mocno przeciętnych poprzednich częściach Polskie CI Games powraca do serii ze wsparciem zagranicznego studia City Interactive. Czy większe pieniądze (40 milionów złotych) i wsparcie innego dewelopera pomoże marce? O tym przekonamy się 25 kwietnia, kiedy to tytuł ukaże się na PC, Xbox One i PlayStation 4. Na razie spójrzmy, co obiecują twórcy.

Znalezione obrazy dla zapytania sniper ghost warrior 3
Źródło obrazka – Wortal technologiczny

Trzecia część snajperskiej serii od CI Games po raz kolejny pozwoli nam wcielić się w snipera i obserwować rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł w przeciwieństwie do poprzednich odsłon ma być grą o otwartej strukturze. Przyjdzie nam bowiem udać się do Gruzji, będącej polem dla narastającego zimnowojennego konfliktu Rosji i Stanów zjednoczonych.

Surowa Gruzja i prywatne porachunki.

W grze wcielamy się w postać Jonathana Northa – snipera piechoty morskiej, który dostaje zlecenia na cichą eliminację istotnych celów. Działamy na terenie zajętym przez rosyjskich separatystów, którzy destabilizują sytuację w Gruzji. Okazuje się jednak, że poza celami militarnymi bohater jest w tym miejscu także z prywatnych pobudek. Jego młodszy brat zaginął w tych terenach i North chce go odnaleźć.

Jak gra się w nowego Sniper Ghost Warrior?

Od strony rozgrywki to wciąż żywot snajpera. Najistotniejszą bronią nadal są karabiny snajperskie (których wierne oddanie jest istotnym priorytetem dla dewelopera). Bardzo dobrze oddana jest także balistyka pocisku. Nowościami są jednak duży, otwarty świat, swoboda działań, crafting, czy elementy RPG.

Znalezione obrazy dla zapytania sniper ghost warrior 3
Źródło obrazka – Gram.pl

Podchody do wrogów

Sniper Ghost Warrior 3 idzie z duchem czasu. Zapożycza wiele elementów z innych gier. Mamy tutaj rozpoznanie i inwigilację rodem z Metal Gear Solid 5 – The Phantom Pain. Otwarte, duże tereny pozwalają na dowolne podejście (lub podjechanie) do przeciwnika .W szpiegowaniu wroga pomagają nam zdobycze technologii, jak nowoczesne przyrządy celownicze, czy zaawansowany dron wojskowy, który pozwala nie tylko na prowadzenie zwiadu, a również rozbrajanie min, czy hakowanie kamer.

Elementy RPG

Znalazło się tutaj także miejsce na rozwój postaci i inne elementy RPG. Istnieją 3 drzewka postac. Są to: snajper, duch i wojownik. Levelowanie danego drzewko odbywa się poprzez wykonywanie interakcji z nim związanych. Strzelając więc z wytłumionych karabinów snajperskich będziemy rozwijać drzewko ducha a biegnąć z pieśnią śmierci na ustach będziemy rozwijać drzewko wojownika.

Poza rozwojem postaci mamy tutaj także zadania poboczne, których kolejność jest dowolna. Wzorem trzeciego Wiedźmina twórcy starają się, aby każde zadanie miało niebanalne zaplecze fabularne. Chcą dzięki temu osiągnąć większą głębię przedstawionego świata. W grze znajduje się także crafting, który umożliwia wytwarzanie pułapek, specjalnej amunicji itp.

Oprawa graficzna

Sniper Ghost Warrior 3 tworzone jest na silniku CryEngine 4, który znany jest z wysokiego poziomu, jaki trzyma oprawa wizualna. Jest jednak także silnikiem, który potrafił sprawiać trudności programistom spoza studia Crytek

Znalezione obrazy dla zapytania sniper ghost warrior 3
Źródło obrazka – Gaming Central

Wymagania sprzętowe

Rekomendowane:

Procesor – Intel Core i7 4790 4.0 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz;

Pamięć RAM – 16 GB RAM;

Karta graficzna – 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB Radeon RX 480 lub lepsza;

Dysk twardy – 50 GB HDD;

System operacyjny – Windows Vista/7/8/10 64-bit.

Minimalne:

Procesor – Intel Core i5 6600K 3.5 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz;

Pamięć RAM – 8 GB RAM;

Karta graficzna – karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza;

Dysk twardy – 50 GB HDD;

System operacyjny – Windows Vista/7/8/10 64-bit.

Dodatkowe informacje

  • Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 18;
  • Tytuł ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej