Porządki Batmana | Zapowiedź Injustice 2

Tam gdzie Superman nabałaganił, Batman musi posprzątać – znów. Już 16 maja na Xbox One i Playstation 4 ukaże się Injustice 2, kontynuacja Injustice : Gods Among Us. Za produkcję odpowiedzialne jest NetherRealm Studios, znane także z najnowszych odsłon kultowego Mortal Kombat.

Injustice 2, sequel rozgrywającej się w uniwersum DC bijatyki Injustice : Gods Among Us, jest szeroko zakrojonym projektem, obejmującym – oprócz właściwej gry – również jej wersję mobilną (Injustice 2 Mobile, dostępną na iOS i Androida w wersji free to play) oraz e-sportowy turniej rozgrywający się aż na trzech kontynentach (obie Ameryki i Europa). Za reżyserię produkcji odpowiada Ed Boon, który wcześniej wykreował pierwszą części serii, a także odznaczył się jako współtwórca Mortal Kombat. Spodziewać możemy się więc świetnego przedstawiciela gatunku.

 

Zaludniona dystopia

Opowieść Injustice 2 zaczyna się tam, gdzie kończy się Gods Among Us – po upadku Reżimu Supermana świat stoi w płomieniach. O zachowanie jego integralności walczy Mroczny Rycerz i zrzeszeni wokół niego superbohaterowie z Ligi Sprawiedliwych. Jednak pokojowi zagrażają: Towarzystwo, tajemnicza organizacja prowadzona przez Gorillę Grodda rosnąca na dyktatorskich gruzach, oraz wszechmocny kosmita Brainiac.

W przeciwieństwie do Injustice: Gods Among Us, gracz meandrując w mrocznej fabule produkcji, będzie mógł wcielić się nie tylko w najbardziej znanych bohaterów DC (Batman, Superman, Wonderwoman, Harley Quinn czy Bane). Dostępne będą także mniej wyeksploatowane postaci, takie jak: Deadshot, Blue Beetle, Black Canary, Swamp Thing bądź Dr. Fate. Części z nich pojawi się dopiero w DLC, między innymi Sub-Zero – gratka dla fanów przywiązanych do mieszania uniwersów NetherRealm.

Rozwiń się sam

Jeśli idzie zaś o mechanikę to Injustice 2 zachowało zasady znane już z poprzedniczki, takie jak interakcja z otoczeniem, system cech czy uderzenia specjalne. Przywiązanie do tradycji nie przeszkodziło jednak NetherRealm we wprowadzeniu nowatorskiego Gear System, czyli de facto systemu rozwoju postaci. W trakcie rozgrywki gracz będzie mógł zdobywać doświadczenia (oraz poziomy) i doskonalić statystyki swojego bohatera. Zostanie mu także dana możliwość zbierania lub kupowania „sprzętu” dzielące go się na trzy kategorie: ekwipunek, umiejętności oraz kosmetyczne „skórki”. Oprócz tego, w grze dostępne będą mikrotransakcje – jednak zakupione w ten sposób przedmioty będą mieć tylko wartość wizualną.

W  trybie multiplayer Injustice 2 zaoferuje użytkownikom również opcję wyłączenia Gear Systemu w celu zachowania równowagi. Jej brak bowiem może naruszyć rywalizacyjną formułę rozgrywek sieciowych, w których gracze mogą łączyć w aż pięćdziesięcioosobowe gildie i wspólnie zdobywać kolejne kooperacyjne osiągnięcia.

Więcej o grze możecie dowiedzieć się TUTAJ.

Dodatkowe informacje:

Polska wersja językowa (napisy)

Ograniczenie wiekowe 16+

Tryb single- i multiplayer