Elite: Dangerous wkrótce trafi na PlayStation 4

Elite: Dangerous wkrótce trafi na PlayStation 4

Już 27 czerwca gracze PlayStation 4 będą mieli okazję wybrać się w podróż kosmiczną po naszej galaktyce w grze Elite: Dangerous!

Elite: Dangerous – spacesim od Frontier Developments, który od dłuższego czasu jest dostępny na PC i Xbox One wkrótce trafi na konsole PlayStation 4 – premiera już 27 czerwca! Gra wspiera okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift jak i HTC Vive. Niestety gracze PS4 nie będą mieli możliwości zagrania na PlayStation VR. Być może w przyszłości pojawi się ta możliwość, póki co developer nie wspomniał nic o PSVR.

Graczy PS4 powinien ucieszyć fakt, że wersja dla PlayStation 4 będzie posiadała wszystkie dodatki i ulepszenia, które pojawiły się dotychczas w grze. Dodatkowo gra umożliwi korzystanie z panelu dotykowego pada DualShock 4, co powinno ułatwić chociażby nawigowanie po mapie galaktyki. Kolejnym udogodnieniem będzie wykorzystanie ruchów kontrolera do poruszania głową naszego pilota. Dla posiadaczy PS4 Pro przygotowano ulepszoną grafikę oraz lepszą wydajność.

27 czerwca, wraz z premierą gry na PS4, do sprzedaży trafią wersje pudełkowe gry dla wszystkich platform – PC, XBOX ONE oraz PS4.