PIX.HOUSE zaprasza do fotokonsultacji online

Fot. Materiały PIX.House

Poznańska Galeria PIX.HOUSE zaprasza do bezpłatnych konsultacji online Waszych projektów w obszarze fotografii dokumentalnej i reporterskiej. Fotokonsultacje poprowadzą: Mariusz Forecki, Adrian Wykrota i Michał Adamski.

Konsultacje przeznaczone są dla wszystkich, którzy interesują się fotografią dokumentalną. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie załączonego linku do zestawu zdjęć dokumentalnych / reporterskich.

.

LICZBA MIEJSC: 5 | WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE

Spotkania zostaną zarejestrowane i opublikowane w celach edukacyjnych na naszej stronie i Facebooku

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest  stronie pix.house.

Do zgłoszenia należy dołączyć do 30 fotografii z jednego projektu dokumentalnego/reportażu lub do 8 pojedynczych zdjęć ze swojego portfolio. Interesuje nas spojrzenie dokumentalne na otaczający świat.

Termin zapisów: do 30 kwietnia 2020 r. / ogłoszenie listy  osób do 4 maja 2020. 

Termin czwartych konsultacji:

05.05.2020 start godz. 16.00 – jedna tura konsultacji trwa 30 min

Prowadzenie konsultacji: 

Adrian Wykrota | http://adrianwykrota.com

Fotograf, dokumentalista, pomysłodawca i współzałożyciel galerii PIX.HOUSE. Członek ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) i kolektywu UNPOSED. Ukończył kulturoznawstwo – medioznawstwo i filologię angielską. Student Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Stypendysta Ministerstwa Kultury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i miasta Poznań. Uczestnik warsztatów agencji Magnum Photos w Birmingham i Belfaście. W 2014 roku wybrany jednym z 30 najlepszych na świecie fotografów przed 30 przez Magnum Photos. Zwycięzca i finalista konkursów: IPA, Grand Press Photo, BzWBK Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Fotoreporter Roku. Prezentował swoje prace na wystawach w Polsce i na świecie. Mieszka w Poznaniu.

Mariusz Forecki | www.forecki.pl

Fotograf-dokumentalista, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wielu projektów rejestrujących zmiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Czeczenia, Litwa, Ukraina). Na koncie ma kilkanaście wystaw fotograficznych o tematyce społecznej. Uczestniczył m.in. w holenderskim Noorderlicht Festival, Biennale Fotografii w Pradze, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, Biennale Fotografii w Poznaniu, festiwalu KAUNASPHOTO w Kownie. Współtwórca (z Grzegorzem Dembińskim) magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek, wydawanego w latach 2006-2009. Autor książek: I LOVE POLAND (ZPAF OW, Poznań 2009), POZNAŃ – KULTURA NA KAŻDĄ PORĘ (Wydawnictwo Miejskie, Poznań 2011), KOLEKCJA WRZESIŃSKA 2011 (Września 2012), W PRACY (ZPAF OW, Poznań 2012), CZŁOWIEK W CIEMNYCH OKULARACH (ZPAF OW, PIX.HOUSE, Poznań 2016). Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zdobywca wielu nagród w konkursach fotografii prasowej. Laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania w 2010 roku. Wyróżniony przez Związek Polskich Artystów Fotografików za osiągnięcia w fotografii dokumentalnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego ostatnia książka pt.: CZŁOWIEK W CIEMNYCH OKULARACH​ zdobyła nagrodę na Miesiącu Fotografii w Bratysławie w kategorii: fotografia współczesna. Wykładowca we Wrocławskiej Szkole Fotografii, juror w konkursach fotograficznych. Współzałożyciel Fundacji PIX.HOUSE. Mieszka w Poznaniu.

Michał Adamski | www.michaladamski.com.pl

Fotograf dokumentalista. Zajmuje się realizacją tematów społecznych i dokumentalnych, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Ministara Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. International Photography Award, PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS (PX3), Grand Press Photo, Wielkopolska Press Photo. W 2015 roku wydał album „Nie mogę przebrnąć przez chaos“, który dotykał tematu straty bliskich, wyrózniony w International Photography Awards, ENCONTROS DA IMAGEM Photo Festival w Bradze (2015) oraz Fotograficzna Publikacja Roku na Fotofestiwalu w Łodzi (2016). Swoje prace wystawiał m.in. w Berlinie, Miami, Warszwie, Poznaniu, Pile i Kra