Fani alternatywnej polskiej muzyki szykujcie się – AlterFest 2018 powraca!

AlterFest 2018
fot. facebook.com/alterfest.myslowice

Ciekawy przystanek dla fanów alternatywnej muzyki w Polsce powraca! Organizatorzy potwierdzili, że tegoroczna edycja AlterFest 2018 odbędzie się w dniach od 20 do 21 lipca w pięknym i klimatycznym kościele ewangelickim w Mysłowicach.

AlterFest 2018 powraca! Jest to impreza co najmniej wyjątkowa. Festiwal już od 2012 roku gości w Mysłowicach, lecz od 2014 roku zyskał bardzo unikatową siedzibę. Koncerty bowiem odbywają się we wnętrzu kościoła ewangelickiego, którego akustyka i klimat wprowadzają w unikalny nastrój. Muzykę odbiera się nieco inaczej, kiedy siedzi się w kościelnej ławce i na ołtarzu, zamiast ceremonii do jakiej wielu z nas przywykło, stoi rozstawiona scena. Gra świateł okalających wnętrze kościoła sprawia, że po zmroku miejsce staje się naprawdę magiczne. Niewiele festiwali może pochwalić się takimi okolicznościami.

Alternatywny przystanek na mapie Polski

W ciągu sześciu edycji festiwalu można było usłyszeć naprawdę spory przekrój muzyki, która uważana jest za alternatywną. Stąd też nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa. W ubiegłych latach na scenach AlterFest pojawili się między innymi:

Jak widać lista dość imponująca. Dobrze, że na festiwalowej mapie Polski jest miejsce, które tak dobrze ową polską muzykę alternatywną skutecznie promuje. Z pewnością warto odwiedzić piękny i klimatyczny kościół w Mysłowicach w dniach 20 i 21 lipca tego roku dla takiego wydarzenia!

O tym, kto zasili tegoroczny skład imprezy będziemy informować na bieżąco. Według doniesień organizatorów, pierwsze ogłoszenia już wkrótce.

AlterFest 2018

kiedy: 20-21 lipca 2018

gdzie: kościół ewangelicki, Mysłowice

bilety: wkrótce dostępne

AlterFest 2018
fot. facebook.com/alterfest.myslowice