Moda na Cieszyn! Pierwszy dzień przeglądu filmowego „Kino na Granicy”

Przegląd filmowy Kino na Granicy to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które łączy twórców i odbiorców sztuki.

Nie sposób uświadczyć tu czerwonych dywanów, ani podziałów. Cieszyn na przełomie kwietnia i maja to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można delektować się genialnymi filmami w ciągu dnia, a wieczorem oddać się muzycznym szaleństwom w towarzystwie gwiazd międzynarodowego kina. Co więcej, Kino na Granicy to unikatowe wydarzenie łączące narody zamieszkujące oba brzegi rzeki. Uczestnicy przeglądu będą mogli doświadczyć filmowych uniesień również po czeskiej stronie miasta.

W tym roku Kino na Granicy obchodzi swoje 20. urodziny, a więc oprócz celebrowania filmowej sztuki jest to również czas na podsumowanie wielu lat działalności. Tegoroczny przegląd to filmy polskie, słowackie, czeskie, rosyjskie czy węgierskie, które tworzą wyjątkowy i atrakcyjny program dla koneserów dobrego kina.

Podczas otwarcia 20. przeglądu filmowego Kino na Granicy widzowie mieli okazję obejrzeć wybitny film Martina Šulíka Tłumacz. Reżyser opowiada historię osiemdziesięcioletniego mężczyzny, który postanawia odszukać zabójcę swoich rodziców. Jednak zamiast esesmana spotyka jego syna. Obaj mężczyźni wyruszają w podróż, szukając śladów historii własnych rodzin. Film wpisuje się w nurt kina drogi, poruszając trudne tematy pamięci, świadomości i przyjaźni przełamując wiele tematów tabu humorem.

Zachęcamy Was do obejrzenia zdjęć z pierwszego dnia przeglądu filmowego Kino na Granicy oraz odwiedzenia strony głównej wydarzenia.