Łydka Grubasa zapowiada GraćUtworyTour

fot. materiały prasowe
Jedna z najbardziej niekonwencjonalnych kapel polskiej sceny rockowej po raz kolejny powraca na trasę koncertową! Tym razem Łydka Grubasa wyruszy w Polskę pod szyldem GraćUtworyTour.

Pierwsza część GraćUtworyTour rozpocznie się już 1 lutego w Radomiu, a zakończy 27 kwietnia w Kruklankach. Podczas koncertów grupa wykonywać będzie swoje największe hity, oraz kilka “zakurzonych perełek” z swojego repertuaru. O zbliżających się koncertach w następujący sposób wypowiedział się wokalista grupy – Hipis:

Skład na trasę mamy miażdżący – chcemy wykonać jak najbardziej energetyczne koncerty i zapewnić ludziom jak największą, najweselszą dawkę rock and rolla. Poprosiliśmy wszystkich zainteresowanych o głos w facebookowych ankietach, jakie kawałki chcieliby najbardziej usłyszeć. Na bank weźmiemy Wasze zdanie pod uwagę przy układaniu koncertowej setlisty. Może to pretensjonalne, ale chcemy pograć coś w stylu “the best of”, sięgając również po starsze kompozycje. A jak będzie dobrze, to może i coś kompletnie nowego zaprezentujemy?

Hipis skomentował także dość osobliwy tytuł trasy:

Tytuł trasy to nasz odzew na, jakże częste, skandowanie na koncertach słówka na “N“. O ileż bardziej kulturalnie byłoby na koncercie Slayera gromadnie krzyczeć “grać utwory!” zamiast – …no wiecie sami co

Ponadto wspomnieć trzeba, że podczas niektórych koncertów w roli supportów zaprezentują się Chorzy oraz Zenek Kupatasa z Kabanosa!

GraćUtworyTour – gdzie zawita kapela?

Zapoznać mogliśmy się już z kompletną rozpiską najnowszej trasy Łydki Grubasa. Sprawdzić możecie ją na poniższej ilustracji:

Łydka Grubasa zapowiada GraćUtworyTour
fot. materiały prasowe
Łydka Grubasa – kim są?

Łydka Grubasa to olsztyńska rockowa kapela założona w 2012 roku. Grupa łączy w swoich utworach wiele pomniejszych gatunków, takich jak rock, ska czy chociażby nawet metal. W składzie Łydki obecnie znajdziemy: Hipisa (wokal), Ziggy’ego (gitara), Carlosa (bas), Rudego (perkusja) oraz Długiego (klawisze). Łydka ma już na swoim koncie trzy albumy studyjne, które spotkały się z dobrymi recenzjami wśród krytyków muzycznych, oraz kilka udanych tras koncertowych po całej Polsce, w tym między innymi niedawno zakończona trasa O-dur, C-ból.