Cory Henry & The Funk Apostles Wystąpią w Polsce!

Amerykański klawiszowiec, znany m.in. z występów w jazzowej formacji Snarky Puppy, zagra dla polskiej publiczności 28 października w klubie Miłość w Warszawie.

Organizatorem koncertu jest Good Taste Production.

CORY HENRY – CUDOWNE DZIECKO

Cory Henry pochodzi z Nowego Jorku. Już w wieku 2 lat opanował podstawy gry na organach Hammonda B-3, a w wieku 5 lat zagrał pierwszy koncert w słynnym Apollo Theatre w nowojorskim Harlemie. Jest uznawany za jednego z wirtuozów tego instrumentu, choć równie dobrze gra na fortepianie, czy innych instrumentach klawiszowych. Henry to zdobywca dwóch nagród Grammy. Znany jest z chodzenia własnymi muzycznymi ścieżkami, mimo to łatwo dostrzec wpływy gospelu, funku, rytmów jazzowych i soulowych w jego kompozycjach. Dzięki wielkiej charyzmie i nieprzeciętnych umiejętnościach Henry zdobył rzesze fanów, miliony wyświetleń na platformie youtube i innych serwisach społecznościowych.

THE FUNK APOSTLES

Zeszłoroczny album „The Revival” (2016) to prawdziwa energetyczna mieszanka jazzowo-funkowych rytmów z licznymi improwizacjami. Można w nich doszukać się inspiracji muzyką Steviego Wondera, czy Jamesa Browna.

Najnowszy projekt artysty The Funk Apostles to potwierdzenie wielkiej pasji klawiszowca do każdego przedsięwzięcia artystycznego. Henry’emu towarzyszą znani i szanowani muzycy: Andrew Bailie, Taron Lockett, Nick Semrad oraz Sharay Reed. Trasa była promowana w najpopularniejszych programach rozrywkowych na świecie, m.in. w: The Tonight Show starring Jimmy Fallon, BBC’s Proms Quincy Jones Tribute, National Public Radio i The New York Times Facebook Live with Erykah Badu. Nadchodzący album Henry’ego z The Funk Apostles zapowiada się na istny wulkan muzycznej energii pięciu indywidualności, których połączył lider, wirtuoz i na pewno jedna z jaśniejszych postaci współczesnego jazzu.

Bilety na koncert dostępne są tutaj.