EA PLAY 2018 – Battlefield, The Sims, Anthem

ea play

W czerwcu tego roku odbędzie się event Electronic Arts o nazwie EA PLAY w Hollywood. Uczestnicy będą mogli wypróbować dema gier, zobaczyć najnowsze trailery czy porozmawiać z twórcami.

BATTLEFIELD

Na EA PLAY jedną z głównych atrakcji będzie przedstawienie wielu nowych informacji o produkcji. Sama wizja nowej części pod numerem 5 wzbudza u fanów na całym świecie szybsze bicie serca, pomimo że sama gra nie ma jeszcze swojej oficjalnej nazwy. Mówi się, że do tytułu ma być zaimplementowany tryb Battle Royale, a sama rozgrywka ma się toczyć na polach II Wojny Światowej. Są to nieoficjalne informacje i domysły.

Zapytałem osoby lubiące serię, czego oczekują. Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli, że chcieliby zagrać na mapie obrazującą wojenną Polskę. Mają również nadzieję na powiew świeżości w serii oraz odmienną politykę mikropłatności od tej występującej w poprzedniej grze EA, Star Wars Battlefront.

 

THE SIMS 4

 Nad serią The Sims już od 2 lat zbierają się czarne chmury. Niezadowolenie fanów, mało interesujące dodatki czy monotonna rozgrywka nie zachęcają do poświęcenia się czwórce. Jednakże na EA Play pokaże nowość, choć nie wiadomo, czego można się spodziewać.

Wielu oczekuje nowego dodatku, takiego jak kultowe 4 Pory Roku. Inni natomiast liczą na nowe opcje w samej grze, jak np. możliwość edycji terenu czy wieloosobowej gry online. Wysoce prawdopodobne jest też ukazanie się osobnej gry, tak jak to bywało przy poprzednich generacjach. The Sims Średniowiecze na silniku The Sims 3 było dużym sukcesem EA i jest wysoce prawdopodobne, że firma pokusi się o taki krok raz jeszcze. Jednak na razie pozostają nam spekulacje i domysły.

ea play

Anthem

Najnowsza gra Anthem ma już zapowiedzianą swoją premierę w 2019 roku. Na evencie temat ma zostać ponownie poruszony i rozwinięty. Aktualnie o grze wiadomo stosunkowo niewiele. Będzie to RPG z elementami MMO osadzony w klimatach science-fiction. Przedstawiony trailer był bardzo dobrze wykonany, a co za tym idzie – widowiskowy.

Główną rozrywką w Anthem będzie zapewne zabawa z egzoszkieletami, czyli pancerzami z nadzwyczajnymi umiejętnościami, które sami możemy modyfikować. Eksploracja planet na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym No Man’s Sky, a fani strzelanek ucieszą się ze zjawiskowych bitew.

Podsumowując, tegoroczne EA PLAY zapowiada się obiecująco. Organizatorzy pomyśleli o osobach, które nie mogą się zjawić w czerwcu w Hollywood i cały event będzie transmitowany na żywo poprzez specjalne strony internetowe.