DREAM OF BROADWAY – ZAPOWIEDŹ (JESIEŃ 2017)

Dla fanów musicali tegoroczna jesień zapowiada się wyjątkowo ekscytująco. Jednym z wydarzeń, które szczególnie chcę Wam polecić, to koncerty Dream of Broadway, czyli solowy program przygotowany przez Jakuba Wociala. Wystąpi on wraz ze znakomitą rosyjską pianistką Mariną Komissartchik oraz zaproszonymi gośćmi. Zaprezentuje utwory, które kształtowały jego artystyczną osobowość i wrażliwość na przestrzeni lat.

JAKUB WOCIAL – TALENT, SERCE I PASJA

Mimo młodego wieku, Jakub Wocial ma już ogromne doświadczenie. To właśnie ono w połączeniu z niebywałym talentem sprawiło, że jest profesjonalnym i charyzmatycznym artystą. Zadebiutował w wieku osiemnastu lat na deskach Teatru na Woli w spektaklu Chłopcy z placu broni, a w roli producenta – już rok później, w The Phantom of the Opera. Z życia Upiora w Palladium Stage (założony przez niego niezależny teatr). Roman Polański wybrał go do roli Herberta – zagrał zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. Przez sześć lat pracował dla niemieckiej agencji Stage Entertainment. Występował na scenach Theater des Westens w Berlinie, Metronom Theater Oberhausen i Palladium Theater w Stuttgarcie. W 2012 roku przyjął propozycję Dyrektora Teatru Rampa i objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej. Od tej pory zrealizował tam musicale: Rent, Rapsodia z Demonem i Jesus Christ Superstar. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove i The Best of sir Andrew Lloyd Webber.

Obecnie Jakub jest jednym z największych odkryć i nadziei polskiej sceny muzycznej. Założył firmę Broadway w Polsce, pod której szyldem wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive. W tym roku został nominowany do Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy. W najbliższych planach ma jeszcze m.in.: Queen tribute w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (wyjątkowe wydarzenie, podczas którego gwiazdy Rapsodii z Demonem zaprezentują przeboje grupy Queen), jesienną premierę Kobiety na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent i reżyser), Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (wcieli się w rolę Jeana Valjeana) oraz kolejne koncerty w ramach Broadway Exclusive. W ramach Broadway w Polsce zajmie się również produkcją polskiej prapremiery musicalu Parade.

DREAM OF BROADWAY

14 czerwca 2017 roku, w warszawskiej Piwnicy pod Harendą odbył się genialny koncert Dream of Broadway. Spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Wiele osób stwierdziło, iż chciałoby ponownie przeżyć taki wieczór. Wychodząc na przeciw tym życzeniom zorganizowane zostaną koncerty w kilku miastach – Olsztynie, Lublinie, Gdańsku oraz w Warszawie. Jakub ma zaprezentować utwory m.in. z takich musicali jak Miss Saigon, Kinky Boots, Jesus Christ Superstar, Parade, Les Misérables, Company, Charlie i Fabryka Czekolady, Follies czy The Bridges of Madison County.

Poznaliśmy właśnie datę i miejsce koncertu w Gdańsku. Odbędzie się on 7 grudnia o godzinie 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej. Obok Jakuba Wociala – gwiazdy wieczoru – wystąpią: Paulina Janczak i Maciej Pawlak.

Natomiast w listopadzie Dream of Broadway odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie, a w grudniu w Warszawie – na Głębockiej 6.

Nie wątpię, że Jakub znowu dostarczy widowni niezapomnianych przeżyć, gdyż jego wykonania są zawsze niezwykle emocjonalne. Zapewniam Was, że warto wybrać się razem z nim w podróż po magicznym świecie musicali.

DREAM OF BROADWAY - ZAPOWIEDŹ (JESIEŃ 2017)

BILETY

Jak tylko pojawi się więcej szczegółowych informacji na temat koncertów to na pewno Wam o tym napiszę, więc zapraszam do obserwowania naszej strony. Polecam również stronę www.broadwaywpolsce.com, gdzie znaleźć będzie można aktualne informacje dotyczące sprzedaży biletów. Są już one dostępne na koncert w Gdańsku – na stronie Bilety24.

Artykuł został przygotowany na podstawie informacji znalezionych na profilu BROADWAY W POLSCE oraz na oficjalnej stronie Jakuba Wociala

Kulturalne Media są patronem medialnym wydarzeń BROADWAY W POLSCE.