Doświadcz postapokalipsy na własnej skórze, czyli Ziemie Jałowe 2019

Ziemie Jałowe to nietuzinkowe połączenie LARPa z konwentem – i cyberpunka z postapokalipsą, a nawet z westernem. Już w lipcu będziecie mieli okazję do przeżycia na własnej skórze każdej wymarzonej, apokaliptycznej wizji w doborowym towarzystwie. Ale o co chodzi, i dlaczego tu portret Mela Gibsona jest jak kościelna ikona*? Przekonajcie się.

Ziemie Jałowe odbędą się w dniach 22-28 lipca bieżącego roku na terenie opuszczonej kopalni w będzińskim Grodźcu. Łączą w sobie fabularną grę terenową z konwentem pełnym prelekcji, koncertów i, jak piszą organizatorzy, prawdziwie srogich imprez. W otoczce rodem z Fallouta czy Mad Maxa, uczestnikom przyjdzie wcielać się w bohaterów postapokaliptycznego uniwersum. Czym się zajmą? Ich wola. A konkretniej, zależy to od tego, co też zgłoszą przy dołączeniu do wydarzenia. Niezliczone przygody, eskapady, nieoczekiwane wydarzenia, a to wszystko gdzieś pośród zrujnowanych pustkowi, cyberpunkowych slumsów i… przyjaznych uczestników, oczywiście. W kwestii samej atmosfery wydarzenia, oddajmy głos jego organizatorom.

Oficjalny opis wydarzenia

„Świat poszedł naprzód. Cywilizacja ludzka osiągnęła tak wysoki poziom, że wydawało się, iż lada chwila ludzie zaczną sięgać gwiazd! Lecz, jak to już wcześniej bywało, zamiast gwiazd sięgnęli dna. Apokalipsa zabrała zdobycze nauki i kultury, poczucie bezpieczeństwa, państwa oraz miasta… Niedobitkom pozostała rozpaczliwa walka o każdą zardzewiałą pozostałość dawnej świetności. Świat wrócił na swoje poprzednie miejsce.

Gdzieś w tym smutnym pejzażu ruin i jałowej ziemi tkwi ceglany moloch miasta Zgorzel. Ostoja społeczeństwa – cyber miasto sterowane inteligentnym systemem komputera o tytule burmistrza. Tam można na chwilę zapomnieć o otaczającej pustce. Tam stan szlachecki dba o delikatną równowagę, a mieszkańcy zajmują się handlem, usługami, rozrywką… po prostu życiem. Niektórzy uczciwie pracują, inni rozpuszczają dobytek na zabawy w wirtualnej rzeczywistości i używki, wszyscy jednak tworzą coś na kształt społeczeństwa; zjawiska tak dzisiaj rzadkiego. Kto wie wędrowcze, może i Tobie uda się tam dostać? O ile masz odwagę zapuścić się aż na południe…”

Nie wiem jak was, ale naszych redaktorów taki opis bardzo zachęca. Poczuć postapo i cyberpunk na własnej skórze i przeżyć, i to na rodzimym Śląsku – brzmi świetnie! Dla głodnych historii świata przedstawionego istnieje wstęp fabularny.

Ceny biletów

W przedpłacie, do dnia 29 czerwca, bilety na LARP i konwent nabyć możecie w cenie 129 złotych. Na miejscu część LARPowa będzie kosztować 150 zł, a konwent (weekend) 40 zł.

Już tylko do 5 maja macie szansę zdobyć darmową wejściówkę na wydarzenie! 

Oficjalny plakat Ziem:

Ziemie Jałowe
Zainteresowani? Zapoznajcie się dokładniej z lore twierdzy Zgorzel i warunkami zgłoszeń swoich postaci na stronie Ziem Jałowych.


*tak, w Zgorzel istnieje frakcja modląca się do samego szalonego Maxa. Legendarni Gibsonnicy. Więcej na temat występujących na evencie frakcji przeczytać możecie w załączonym linku.

Facebook – Ziemie Jałowe