CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW JUŻ 27 LIPCA!

Od 27 do 30 lipca w Lublinie trwać będzie prawdziwe święto sztuki nowego teatru i cyrku. Przestrzeń miejska stanie się wielką estradą, gdzie za jednym rogiem spotkamy kuglarzy, by za następnym posłuchać ulicznych kapel na Placu Po Farze.

Ideą Carnavalu Sztukmistrzów jest przede wszystkim zabawa i sztuka ludyczna. Właśnie przez jej nowe przejawy – nowy cyrk i buskerstwo – odżywa życie kulturalne lubelskiej stolicy. „Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu, śmierci, ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy. Karnawał jest świętem życia samego w sobie. Jest esencją życia, jego najbardziej witalnym objawem… Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym antruażem im właściwym. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie.”  – tak opisuje imprezę sam organizator.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić na tegoroczny Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, bo zapowiada się na jedną z ciekawszych imprez roku – zwłaszcza, że duża część atrakcji jest darmowa! Odsyłam także na stronę sztukmistrze.eu, gdzie znajdziecie szczegóły dotyczące biletów i programu festiwalu.

Przybywajcie!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o