Anna Calvi na jedynym koncercie w Polsce

Anna Calvi
źródło: fb Anna Calvi

Anna Calvi to brytyjska wokalistka i kompozytorka tworząca muzykę w klimacie alternatywnego rocka. Porównywana jest do PJ Harvey czy Siouxsie Sioux. Artystka już w listopadzie zagra w Warszawie, promując swój najnowszy album Hunter.

Don’t Beat the Girl out of My Boy

To tytuł świeżo opublikowanego singla, którym Anna Calvi zapowiedziała nadchodzący niedługo album. Po pięciu latach przerwy, poszukiwania właściwej drogi i wreszcie długiej pracy w studiu możemy usłyszeć nowy materiał. Premierowy singiel idealnie wprowadza nas w tematykę płyty, bo jak opisuje artystka nowy materiał jest dla niej manifestem wolności. Krążek będzie queerowy i feministyczny, przełamujący płciowe uprzedzenia i zadziwiający swobodą ekspresji artystycznej czy seksualnej tożsamości.

Sama Calvi mówi tak:

„Cały czas czegoś poszukuję – pragnę doświadczenia, intymności, seksualnej wolności. Chcę siły, chcę czuć się chroniona i pragnę znaleźć coś pięknego w całym tym chaosie.”

Już w listopadzie Anna Calvi przyjedzie do Polski

Album Hunter oficjalną premierę ma mieć pod koniec sierpnia. Jesienią artystka ruszy w trasę, promując krążek po całej Europie. Jednym z zaplanowanych koncertów jest występ w warszawskim klubie Niebo – 7 listopada 2018 roku o godzinie 20:00. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rusza już w piątek, 8 czerwca! Organizatorem koncertu jest agencja Automatik. Szczegóły znajdziecie w wydarzeniu na facebooku.

Zobaczcie najnowszy teledysk, wyreżyserowany przez Williama Kennedyego (współpracownik między innymi Kendricka Lamara):

Anna Calvi ma już na koncie występy u boku m.in. Nicka Cave’a, Arctic Monkeys czy Interpol. Nie przypadkiem to stały współpracownik Cave’a – producent Nick Launay, odpowiada za brzmienie nowego albumu Anny. Wśród gości na płycie znajdziemy też Martyna Casey’a, który na co dzień gra z Nickiem w grupie Bad Seeds oraz Adriana Utleya z Portishead. Jak widać Calvi cieszy się sporą estymą na muzycznej scenie. Przypomnijmy, że jej debiutancki krążek “Anna Calvi” z 2011 roku był nominowany do prestiżowych nagród: Brit Awards i Mercury Music Prize, a wśród współpracowników artystki znaleźli się wówczas m.in. długoletni artystyczny partner PJ Harvey – Rob Ellis czy wybitny muzyk i producent Brian Eno (Roxy Music, D.Bowie, U2). „Hunter” to pierwszy materiał Calvi nagrany od czasu EPki „Strange Weather” nagranej wspólnie z inną legendą: Davidem Byrnem. (źródło: facebook.com/events)