Aerodrome Festival – jak dojechać?

Aerodrome Festival - jak dojechać

Aerodrome Festival startuje za niespełna miesiąc! Warto już dziś zaplanować podróż.

Aerodrome Festival

Impreza odbędzie się po raz piąty. Przez trzy dni (28-30 czerwca 2018 roku), na dwóch scenach, zaprezentuje się wiele gwiazd z różnych gatunków muzycznych – od rocka, przez elektro po pop, a kończąc na rapie. Organizatorzy pragną stworzyć wydarzenie na miarę światową.

Wyjątkowy festiwal bliżej niż myślisz…

Impreza odbywa się na lotnisku Panenský Tynec, które oddalone jest od Pragi o 53 kilometry! Od Wrocławia – 330 kilometrów.

Aerodrome Festival – jak dojechać?
  • Samochodem – jeśli decydujesz się na swoje cztery kółka, w Czechach, obierz autostradę D7 i 7 (zjazd Panenský Tynec), a dojedziesz bezpośrednio na teren festiwalu. Na terenie imprezy będzie funkcjonował parking, na który można rezerwować bilety przez internet.
  • Samolotem – lotnisko Václav Havel znajduje się około 36 kilometrów od terenu festiwalu. Z lotniska najlepiej dostać się na dworzec główny w Pradze. Spod terminalu 1 i 2 będzie jeździł autobus linii 100, którym można dojechać do stacji metra Zličín, a następnie wysiąść na przystanku Nové Butovice.
  • Pociągiem – z Pragi można dojechać pociągiem do Kralup nad Wełtawą, skąd mamy połączenie do stacji Vrbno nad Lesy, z której z kolei festiwal zapewnia darmowy dojazd na teren imprezy.
Jak dostać się do samej Pragi?

Tutaj również w grę wchodzi więcej niż jedna opcja. Oczywiście szczęśliwi posiadacze czterech kół nie mają najmniejszego problemu.

  • Pociąg – InterCity ma w swojej ofercie atrakcyjne przejazdy do Pragi: dwa dzienne i jedno nocne z Warszawy (5:44; 13:25; 19:12), dzienne i nocne z Krakowa (10:48; 22:29) oraz dwa połączenia dzienne z Katowic (8:22; 16:21). Ceny dla osób  zaczynają się już od 19 euro. Szczegóły przejazdu dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.
  • Autobus – a konkretnie Flixbus (dawniej Polski Bus), który wyrusza do Pragi z kilku polskich miast, między innymi z: Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania.
  • Autostop – opcja zdecydowanie dla miłośników spontaniczności, gwarantująca niezapomnianą dawkę emocji.

Gdy dostaniemy się już do Pragi, dalsza podróż jest wręcz banalna. Festiwal oferuje bezpłatny dojazd autobusem na teren wydarzenia. Z dworca głównego będzie kursował autobus od rana do godziny 20:00. Niestety trzeba wcześniej zarezerwować bilet.

A máme tu druhé video z produkce ManaWorld a opět děkujeme všem, bez nichž by nikdy nevzniklo – především Mirai, Anně Linhartové, Karlu Zimovi, zástupcům české hudební scény, jejich a našim přátelům. Jim všem patří naše velké díky a vám přejeme pěknou podívanou 🙂

Publiée par AERODROME FESTIVAL CZ sur Lundi 28 mai 2018