Brytyjskie trio zapowiada album Simulation Theory. Nowy singiel Muse – The Dark Side to już czwarta piosenka, która znajdzie się na następcy albumu Drones wydanego w 2015 roku.
The Dark Side – nowy singiel Muse
Nowy singiel Muse promuje ósmy studyjny album Simulation Theory, który zostanie wydany 9 listopada przez Warner Music. Jedenaście utworów zostało wyprodukowanych przez zespół razem z producentami: Rich Costey, Mike Elizondo, Shellback i Timbaland. Każda z piosenek na albumie otrzyma teledysk.
Muse – Simulation Theory: Tracklista i okładka
1. Algorithm
2. The Dark Side
3. Pressure
4. Propaganda
5. Break It To Me
6. Something Human
7. Thought Contagion
8. Get Up and Fight
9. Blockades
10. Dig Down
11. The Void
Muse – Jak zrodziła się legenda?
Muse to zespół rockowy pochodzący z Anglii, założony w 1994 roku przez Matthew Bellamy’ego (śpiew, gitara, keyboard), Chrisa Wolstenholme’a (gitara basowa, keyboard, śpiew towarzyszący), oraz Dominica Howarda (perkusja). Zespół łączy rock alternatywny, rock progresywny, muzykę poważną i funk, a w ostatnich latach mocno eksperymentują z muzyką elektroniczną. Grupa jest powszechnie uznawana za jedno z czołowych ugrupowań świata pod kątem koncertów. W swojej karierze odbierali niezliczone ilości nagród i wyróżnień – z Grammy Award na czele.
Początki Muse. Showbiz i Origin of Symmetry
Zespół zadebiutował w 1999 roku albumem Showbiz, który zebrał masę pozytywnych recenzji. Zarówno fani, jak również krytycy docenili innowacyjne, mocno gitarowe brzmienie i świetne teksty połączone z charyzmatycznym wokalem lidera Matta Bellamy’ego. Dwa lata później wydali kolejny, przez wielu uważany za najlepszy w karierze, album. Dziś Origin of Symmetry ma status kultowego. Poza pozytywnymi opiniami recenzentów, zespół dorzucił sukces sprzedażowy na wyspach brytyjskich. Origin of Symmetry uplasował się na 74. miejscu w głosowaniu fanów na 100 najlepszych albumów wszech czasów magazynu Q. Na płycie znajdują się utwory, których nie może zabraknąć na żadnym koncercie Muse – Plug in Baby czy New Born.
Popularność Muse rośnie. Absolution i Black Holes And Revelations
W 2003 roku został wydany kolejny album studyjny, Absolution. Z niego pochodzą hitowe single – Time Is Running Out oraz Hysteria. Krążek wyprodukowany przez Richa Costeya i zbudowano wokół tematu końca świata i reakcji w związku z tą sytuacją. Apokaliptyczny temat albumu wziął się z zainteresowań Bellamy’ego teoriami konspiracyjnymi, teologią, nauką oraz siłami nadprzyrodzonymi. Prawdziwa eksplozja popularności Muse przypada na rok 2006, kiedy to zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Bros. i wydał Black Holes And Revelations. Płyta osiągnęła 1. pozycję na listach w Wielkiej Brytanii, dużej części Europy oraz w Australii, odnotowała także znaczny sukces w USA, gdzie zawędrowała na 9. miejsce listy Billboard 200. Black Holes and Revelations nominowany był w 2006 roku do nagrody Mercury Music Prize, jednak grupa została pokonana przez zespół Arctic Monkeys.
Na kolejnych albumach Muse flirtuje z elektroniką
Dla wielu fanów późniejsze etapy kariery Muse to pasmo bardzo nijakich wydawnictw. Fakt, dla tej części, która śledziła poczynania zespołu od samego początku, zmiana stylistyki, zaangażowanie większej ilości elektronicznych, bardziej popowych brzmień było bardzo kontrowersyjne. Niemniej jednak statystyki sprzedażowe kolejnych albumów, wyprzedane hale i stadiony świadczą o znaczącym wzroście popularności kapeli. W 2009 roku wydali The Resistance – na nim znalazła się jedna z najbardziej popowych piosenek w karierze ekipy Bellamy’ego – Undisclosed Desires. Na kolejnej płycie, The 2nd Law, zespół poszedł jeszcze dalej i do rockowej stylistyki dołożył elementy dubstepu. Singlami promującymi wydawnictwo były Madness i mocno funkowy – Panic Station. Aktualnie ostatnim albumem Muse jest wydany w 2015 roku, Drones. Tematyka krążka skupia się na teoriach spiskowych, nowym porządku świata, ekologii oraz III wojny światowej. W lutym 2016 roku Drones zdobyło nagrodę Grammy za najlepszy album rockowy.