Znamy program 11. Festiwalu Boska Komedia

Trzynaście spektakli konkursowych weźmie udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia w Krakowie. Tegorocznej, 11 edycji towarzyszyć będzie hasło „Dziwny jest ten świat”. Festiwal rozpocznie się 8 grudnia.

Klasyka i współczesność

Wyjeżdżamy w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, Zapiski z wygnania Teatru Polonia, Wujaszek Wania Iwana Wyrypajewa – między innymi te spektakle zobaczymy w Krakowie w ramach festiwalu Boska Komedia. Podczas tegorocznej edycji pojawi się sporo sztuk klasycznych. Poza Wujaszkiem Wanią zobaczymy Trzy siostry Jędrzeja Piaskowskiego czy Biesy Jacka Głomba. Nie zabraknie też spektakli współczesnych, tutaj między innymi dwie sztuki Michała Borczucha – Żaby i Czarne Papugi.

11. Festiwal Boska Komedia
“Czarne papugi” Małopolski Ogród Sztuki
Jak zdobyć bilety

Festiwal potrwa od 8 do 16 grudnia. W poniedziałek 19 listopada rusza sprzedaż biletów i karnetów. Można nabyć je w kasie Teatru Łaźnia Nowa lub drogą internetową. Jak pokazywały poprzednie lata, bilety na spektakle rozchodzą się błyskawicznie, warto więc kupić je już pierwszego dnia sprzedaży. Szczegóły dotyczące sprzedaży znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

Inferno, Paradiso i Purgatorio

Poza główną kategorią konkursową – INFERNO, festiwalowi towarzyszą dwie sekcje: PARADISO – nowe energie i PURGATORIO. Pierwsza z nich to kategoria dla młodych twórców teatralnych, która w tym roku została poszerzona o inne pola sztuk performatywnych.  Zobaczymy Jumpcore Pawła Sakowicza, czyli spektakl inspirowany twórczością kultowego, amerykańskiego tancerza Freda Herko, oraz spektakle dyplomowe krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

11. Festiwal Boska Komedia
“Jumpcore” Paweł Sakowicz

PURGATORIO to wydarzenia towarzyszące festiwalowi. W ramach tej sekcji zobaczymy laureata zeszłorocznego festiwalu, czyli spektakl Mistrz i Małgorzata w reżyserii Pawła Passiniego. Odbędą się również spotkania z artystami i debaty tematyczne.

Program festiwalu znajdą państwo na stronie internetowej festiwalu.