Żegnaj, Olimpio. Ostatnia inwentaryzacja na Scenie Roboczej

Żegnaj, Olimpio. Ostatnia inwentaryzacja na Scenie Roboczej zagości już jutro! Następny występ 8 października. Całość zapowiada się wyjątkowo z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest fakt premiery. Drugi wyjawimy poniżej…

Artyści

Projekt realizuje trójka aktorów. Mężczyźnie z Polski, Romualdowi Krężelowi, towarzyszy Amerykanka, Monica Duncan, oraz Niemka, Emmilou Rössling (czyt. emilu ruslin). Polak ukończył Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi, teraz zaś uczy się w Instytucie Teatrologii Stosowanej w Giessen, kobieta z USA to choreografka po Alfred University oraz University of California San Diego, Niemka teatru i tańca uczyła się w Dublinie oraz Londynie. Trójnarodowościowa mieszanka to wybuchowa mieszanka!

Fabuła

Żegnaj, Olimpio opowiada o ostatnim spacerze po zamkniętym kinie. Spektakl mówi o pożegnaniu z miejscem, które uruchamiało wyobraźnię ludzi, dając im przeżywać wiele wzruszeń, uciech oraz strachów. Teraz w miejscu uciechy ducha powstać może, np. magazyn, lumpeks czy ogromny sklep RTV/AGD.

RTV/AGD?!

Wspomniałem, że spektakl będzie wyjątkowy z dwóch powodów. Pierwszym jest premiera. Jaki jest drugi? Następujący: po Kinie Olimpia nie powstał żaden magazyn, lumpeks, czy sklep RTV/AGD… w gmachu, o którym mowa w spektaklu mieści się… Scena Robocza! Zachęceni?

Spektakl wygrał konkurs NOWA GENERACJA.

Bilety 15 zł, dostępne na niedzielę 08.10, godz. 19! Do kupienia tutaj. O spektaklu co nieco tutaj.