Wiosenny Teatr Nowy Proxima

Krakowski Teatr Nowy Proxima przygotował aż cztery premiery teatralne na nadchodzące miesiące. Widzowie będą mogli się cieszyć teatralną rozrywką do czerwca, oglądając między innymi:

W najpiękniejszym mieście świata – spektakl oparty o reportaże wojenne i opowiadania Tadeusza Różewicza w reżyserii Piotra Siekluckiego. Jak będzie wyglądało spotkanie przyjaciół, których rozłączyła II wojna światowa? Z pewnością dowiecie się, odwiedzając Teatr Nowy Proxima 20 kwietnia. Reżyser spektaklu odsłoni przed widzami realia życia po konflikcie oraz proces przystosowywania się ocalałych z wojny jednostek. Scenariusz oparty jest na autentycznej historii pogromów ludności żydowskiej, zaczerpniętej z reportaży wojennych.

Prince Nagatif, Lady Ma-ga i ich spektakl performatywny Przytul mnie to instalacja z miękkich obrazów z udziałem żywych ciał. Co ciekawe, wstęp na performance będzie darmowy, więc jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę 21 kwietnia, to już je znaleźliście!

Maj i czerwiec

Tęsknota to kolejny spektakl proponowany przez Teatr Nowy Proxima, którego scenariusz został oparty o dramaty Antoniego Czechowa w reżyserii Piotra Siekluckiego. Historia dotyczy trzech kobiet, które dotyka poczucie niespełnienia, przez co wplątują się w intrygujący romans. Jak potoczą się ich losy?

Akademia Pana Kleksa to kultowy tekst Jana Brzechwy w adaptacji Tomasza Kireńczuka, reżyserii Piotra Siekluckiego, scenografii i kostiumach Łukasza Błażejewskiego, z udziałem m.in Tomasza Schimscheinera.

Nieważkość to spektakl, którego autorem tekstu i reżyserem jest Wojciech Faruga. Muzykę skomponowała Joanna Halszka z udziałem Pawła Łyskawy, Katarzyny Pawłowskiej, Pauliny Dziuby, Mateusza Fliza i Krystiana Łysonia. Premiera sztuki odbędzie się 23 czerwca.

Teatr Nowy Proxima proponuje nam jak do tej pory bardzo atrakcyjny weekend pełen premier i wrażeń teatralnych. Aby dowiedzieć się więcej na temat biletów i terminów spektakli warto zajrzeć na stronę internetową: www.teatrnowy.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here