„Wieczór trzech króli” w Kinie Kijów Centrum

Wczorajszego wieczoru, dzięki uprzejmości Kino Kijów Centrum, miałam przyjemność obejrzeć transmisję teatralną pod tytułem Wieczór Trzech Króli Szekspira, prosto z National Theatre w Londynie.

TEATR W KINIE

Coraz częściej kina proponują widzom tego typu seanse, co jest świetnym przedsięwzięciem, ponieważ można zobaczyć niesamowite spektakle zagraniczne, na co dzień będące poza naszym zasięgiem. Czy teatr w kinie jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście, że tak! Po pierwsze, można pokonać barierę językową z uwagi na to, że do transmisji dołączono polskie, jak i również angielskie napisy. Ponadto całość sztuki odbywa się w języku angielskim, zatem obcokrajowcy również mają szansę skorzystać z propozycji kin. Prezentowane spektakle są na wysokim poziomie, dzięki czemu odczuwamy teatralny klimat. Samo Kino Kijów Centrum swoim niepowtarzalnym urokiem wprowadza nas w zachwyt i odpowiedni nastrój. Dużą rolę odgrywa przygotowana z tej okazji dla widzów prelekcja, która pozwala lepiej zrozumieć sztukę.

WIECZÓR TRZECH KRÓLI

Sztuka wyreżyserowana przez Simona Godwina rozpoczyna się od sztormu na morzu, w wyniku którego Viola zostaje wyrzucona na brzeg, a jej brat bliźniak Sebastian – uznany za zaginionego. Załamana kobieta w nieznanych dla siebie stronach robi wszystko, żeby przetrwać, dlatego postanawia przebrać się za mężczyznę i udawać służącego na dworze księcia Orsino, w którym ostatecznie sama się zakochuje. Mężczyzna tymczasem pała uczuciem do pewnej hrabianki i posyła Violę, aby zdołała rozpalić w Olivii gorące uczucie do niego. Kobieta jednak, zamiast w księciu, zakochuje się w posłańcu. W ten sposób rozpoczynają się skomplikowane wydarzenia doprowadzające do barwnych pomyłek oraz komicznych scen.

WRAŻENIA

Spektakl wciąga od pierwszej sceny. Zawiera wiele wątków, dlatego trzeba było mocno się skupić, aby nie przegapić ważnych momentów. Ciekawa sceneria przykuwała uwagę, jak również i gra aktorska, która cieszyła oko. Wszystko idealnie ze sobą współgrało, a sztuka sama w sobie rzuciła światło na ważne wartości. Zadała wiele pytań dotyczących roli płci i miłości, co dało możliwość głębszej zadumy po obejrzeniu sztuki. Transmisja pozostawiła po sobie swój ślad, zatem nie można wyjść z kina i zapomnieć o całym wydarzeniu. Ona zmusza widza do rozmyślania nad istotnymi sprawami, co jest fenomenalnym zjawiskiem.

WKRÓTCE

Niebawem, bo już a tydzień 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 19:00 odbędzie się kolejna transmisja w Kinie Kijów Centrum. Tym razem będzie to sztuka pod tytułem Ziemia niczyja w reżyserii Seana Mathiasa.

Więcej informacji pod linkiem: http://www.kijow.pl/26_04_2017_ziemia_niczyja_national_theatre_live.html